Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cigaretta vásárlásakor jogszab...

Cigaretta vásárlásakor jogszabály szerint igazolnom kell hogy elmúltam 18-éves. A személyi igazolványomat az eladó kiveheti a kezemből csak úgy?

Figyelt kérdés
22-éves vagyok, és szó nélkül felmutatom ha normálisan kérik. De most kiverte a biztosítékot az eladó méregetése és a bunkó hangnem. Úgy tudom fel kell mutatnom neki ha vásárolni akarok de nem veheti ki a kezemből. Ő erőszakosan kivette erre én szóvá is tettem neki hogy tudomásom szerint ez jogszabály ellenes. Jól tudom?

2014. nov. 24. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Leszoksz és nem érnek ilyen brutális támadások :)
2014. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az hogy leszokok vagy sem az én személyes dolgom. Én veszem meg saját pénzemen a cigarettát a saját felelősségemre, és ezzel még adózok ennek a rabló államnak nem is keveset. Nem fújom senki képébe a füstöt és nem dobálom mindenfelé a csikkeket idióták módjára.. Ismerem a kockázatokat, és azt is tudom hogy sokkal több pénz befolyik a jövedéki adókból mint amennyit a tüdőrákosok kezelésére költenének. Úgyhogy engem ne próbáljon senki leszoktatni majd leszokok ha én úgy gondolom.
2014. nov. 24. 15:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"sokkal több pénz befolyik a jövedéki adókból mint amennyit a tüdőrákosok kezelésére költenének."


Rosszul gondolod, sokkal többe fáj a kezelésük, illetve a helyet és a munkaerőt is elveszik másoktól az ápolásuk során.


Egyébként nem veheti el, főleg, hogy hivatalos irat.

2014. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy is a mai dízelkorszakban bárki kaphat tüdőrákot nem kell ahhoz dohányozni sem. És nem törvényszerű az sem hogy mindenki tüdőrákos lesz aki dohányzik. Ismerek én olyant aki gyerekkora óta szívja és 80 felett jár. De ki akar addig élni amúgy is.. Na de ez más tészta..
2014. nov. 24. 16:10
 5/10 bumbi02 ***** válasza:
100%

És mit teszel? Feljelented? Nem. Akkor meg minek sírsz itt nekünk?: )


Persze nem veheti el a személyidet, de amíg nem is bizonyosodott meg a korodról, addig nem is köteles kiszolgálni dohánnyal. Tehát, ha felmutatod neki, de ő pl nem látja, és ezért kiveszi a kezedből, akkor az a baj, ha meg nem veszi ki, és nems zolgál ki, akkor meg az.



Hozzátenném, hogy származott esetleg valami károd abból, hogy 5 másodpercre kiragadta a kezedből? Vagy csak jól esik, hogy panaszkodhatsz, hogy megsértette a jogaid?

Emlékeztetsz a tipikus diákokra, akik a jogaikkal teljesen tisztában vannak, csak a kötelességeikkel nem.

2014. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az volt a baj hogy elkérte, mert már megszoktam. A probléma a bunkó hangnem volt és a viselkedés amit tanúsított! Az a kis hanygyányi hatalma hogy elkéregesse a személyit azt kis is használja. Ugyanígy igaz ez a buszsofőrökre is. Szerencsére jó pár éve nem járok busszal.
2014. nov. 24. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem veheti ki, mivel ez Okirattal visszaélés bűncselekménye, de ő meg nem köteles kiszolgálni illetve köteles vagy elhagyni a helyet is.

Amúgy nem felmutatni kell, hanem én előzékenyen mindig odaadom, hagy nézze meg, a munkahelyével játszik, nem szarakodásból csinálja.

Mellesleg semmi bajod nem lesz, ha megfogja a kezével.

2014. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem az volt a baj hogy elkérte, mert már megszoktam. A probléma a bunkó hangnem volt és a viselkedés amit tanúsított!"


És most mit akarsz, mit tegyünk?

2014. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

"És most mit akarsz, mit tegyünk?"


:) Semmit.. Csupán azért tettem fel a kérdést mert meg akartam bizonyosodni hogy jól ismerem-e a jogszabályt. És hogy rávilágítsak mennyire rideg, besavanyodott világban élünk ahonnan jórészt kihaltak a barátságos idegen emberek.

2014. nov. 24. 17:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan képes vagy ezen háborogni?


Ha bunkó volt az eladó ne menj oda többet. Azt viszont nem értem hogy miért olyan hatalmas probléma hogy a kezébe veszi az iratodat hogy megnézze. Nem hallottam még olyanról hogy kettétörte volna az eladó vagy kidobja az ablakon. A dátumot nézi rajta - nagyon helyesen - amit a legegyszerűbben úgy tud megtenni ha a kezében tart.

2014. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!