Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi tehetek bírósági idézéssel...

Mi tehetek bírósági idézéssel szemben?

Figyelt kérdés
Egy napon 2 különböző tárgyalásra idéztek be 2 különböző bíróságra. A 2 bíróság kb 350km-re van egymástól és 30 perc különbséggel kezdődik a 2 tárgyalás így lehetetlen mind a kettőn megjelennem. Írtam a bíróságnak hogy helyezzék át az időpontot de azt a választ kaptam hogy ahhoz a felperesnek és az alperesnek is közös kérvényben kell kérni. Áthelyezést is kértem mert mind a 2 bíróság illetékes de azt is elutasították. Mit tehetek most. Véleményem szerint amelyiken nem jelenek meg sérülnek a jogaim.
2015. okt. 30. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A korábban átvett idézést fénymásold le, és küld meg a másik bíróságnak azzal, hogy a tárgyaláson önhibádon kívül nem tudsz megjelenni, mert ugyanabban az időpontban másik tárgyaláson kell megjelenned, és oda előbb kaptál idézést. Ezután nem bírságolhatnak meg, ha kellesz, majd kapsz új idézést.
2015. nov. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megtettem és azt a választ kaptam, hogy az idézés szerinti időpontban meg lesz tartva a tárgyalás.
2015. nov. 2. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
kimentést kell kérni.
2015. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a kimentés. Ezután már nem bírságolhat meg? nekem egyébktn a válaszból is ez tánik ki: meg lesz tartva a tárgyalás (de nélkülde). Majd idéznek újra, ha kellesz.
2015. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!