Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meddig tart egy bírósági...

Meddig tart egy bírósági tárgyalás?

Figyelt kérdés
A volt párommal 4 évig voltam együtt és nála laktunk én és a 3 gyerekem. Már a 1 év után megromlot a kapcsolatunk. de szerencsére sikerült megoldani de később minden egyre csak rosszabb lett. Verte a gyerekeket és engem is. Végül szakítottam vele és el akartam költözni de nem adta ki a ruháinkat se többi ingóságomat, arra hivatkozva nem fizettem ki a rezsit. Nagy nehezen sikerült rá vennem hogy a ruháinkat adja ki.De a többi holmimat az óta sem adta ki. Miután szakítottam vele mentem a rendőrségre fel jelenteni testi sértésért. Nem rég volt egy békítő tárgyalás ultimátumot adtam neki de nem élt a lehetőséggel, és az ügy tovább folytatódik és még nem sikerül ügyvédet szereznem. Ezért kérem a segítségeteket

2015. júl. 17. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked, mint sértettnek, semmi szükséged ügyvédre. A bíróság kitűzi a tárgyalást, lefolytatja a bizonyítást, ahol téged, mint tanút hallgatnak meg, aztán meghozza a döntést. Felesleges pénzkidobás lenne ügyvédet fogadnod.
2015. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály, mindig az egyedi ügy határozza meg, hogy meddig tart.
2015. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Neked, mint sértettnek, semmi szükséged ügyvédre. A bíróság kitűzi a tárgyalást, lefolytatja a bizonyítást, ahol téged, mint tanút hallgatnak meg, aztán meghozza a döntést. Felesleges pénzkidobás lenne ügyvédet fogadnod."

Szerintem ez egy magánvádas eljárás, mivel írja a kérdező, hogy békítő tárgyalás. Gyanítom, hogy az személyes meghallgatás volt. Az pedig magánvádas büntetőeljárásban van. Sértett tanúnak akkor hívják az ügyben, ha közvádas az ügy, vagyis ügyész képviseli a vádat és nagyon gyanús, hogy ez nem egy közvádas ügy, tehát a kérdező, mint magánvádló van jelen. És bár nem kötelező az ügyvéd neki, de meghatalmazhat jogi képviselőt az ügye ellátására.

És kérdező, hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha egyikőtök részéről sem merül fel újabb bizonyíték, ki lesznek hallgatva a már meglévő tanúk, amennyiben vannak, akkor egyből hozhatnak ítéletet, viszont ha nem tévedek és tényleg magánvádas az eljárás, akkor ezt neked mind bizonyítanod kell, hogy a volt párod ezeket tette. De ha nincs rá bizonyítékod, akkor fel fogják menteni. És nem azért, mert neked nem hisz senki, csak bizonyíték nélkül nem lehet elítélni senkit. Vagyis lehet igazából, de nyilván megfelelő bizonyítékok nélkül ha elítélik, akkor fellebbez majd a volt párod, másodfokon meg felmentik.

Viszont ha merül fel új bizonyíték, újra meg újra lesznek bizonyítási indítványok, akkor elhúzódhat akár hónapokat, de években is beszélhetünk.

2015. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amig vége nem lesz!
2018. nov. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!