Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszédaim végi ültették...

Szomszédaim végi ültették keritsét mentén TUJÁVAl ami 10 m magasabb Mennyi telek határ és milyen magara nőhet növény levághatom-e több méterre áthajló ágakat?

Figyelt kérdés
Milyen távol ültethetik tuját kerítéstől? Milyen magasságra engedi jogszabály nőni?
2010. márc. 18. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenhol más. Bemész az önkormányzatotokhoz , a szabálysértés és birtokháborítási osztályra és ott megmondják.
2010. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 0.5m távolság a minimum,és te nem vághatod le,csak azt az ágat ami átnő,áthajlik!
2010. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az áthajló ágakat, SZAKSZERŰEN megnyírhatod.

a magassággal kapcsolatban, csak akkor van esélye a pereskedésnek, ha a telkedet és a rajta levő ingatlant, nagymértékben beárnyékolja.

[link]

2010. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2,5m a magassági határ
2010. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fél méter a határ felénk,ha 2 méternél nem magasabb a bokor,vagy a fa.Az Önkormányzathoz kell menni,pláne ha átérnek a szomszédba az ágak,mert az már birtokháboritás.
2010. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De mielőtt elkezdenél reklamálni, szerintem mindenképp szólj előbb a szomszédnak, hogy ez van, és szeretnéd, hogy ha nem így lenne.


Nem tudom, megtörtént-e már, de szerintem ez azért így normális, hogy először megpróbáljuk kulturáltan elintézni a dolgot.

2010. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szóltunk mikor ültették az mondták sövény lesz.

de sajnos nem nyírták? teljesen beárnyékol még 65 cm re sincs kerítéstől

Nem vagyunk se jóban semm haragban. nem baj hogy nem látjuk egymást Tavaly nyírta a férjem az áthajló ágakat felség ideges lett hogy kipusztulnak fák, De az mi sem szeretnénk Sajnos ma márt vidéken sem lehet beszélni.PTK szerint még az áthajló ágakat sem vághatom le : De az aki macskákra lövöldöz attól mit várhatok?:(meg álló autóra.a mi előtte parkol?

2010. márc. 18. 19:18
 8/11 A kérdező kommentje:
bocsánat a hibákért
2010. márc. 18. 19:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 19. 16:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Az önkprmányzat csak azt szabályozza miylen magasra növő növény milyen távolságra kell ültetni arra nincs szabály , hogy milyen magasságban vágható le, Szerintem erre országos szitű jogszabály kellen mert itt hatalmas jog hézag van
2010. márc. 28. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!