Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telek bonyolult eladása?

Telek bonyolult eladása?

Figyelt kérdés

Édesapám a haszonélvező, én a tulajdonos! Pár hónapig kiskorú vagyok még, de a telekkel szeretnék valamit kezdeni!

Monostorapátiban van egy szőlőhegyen egy nagyobb telek! Szüleim elváltak, de édesapám nem fizet semmit, figyelmetlenül a nevemre íratta, de édesanyám a gyámom már, így nem tud már semmit tenni! Szeretnék ebből pénzt látni, életem elindításához, ugyanis a többi gyerekének mindene megvan! Hogy csinálhatnám ezt? Előre is köszönöm!


2011. márc. 15. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan eladhatod, de vagy lemond a haszonélvezetről ( ingyenesen vagy ellenérték fejében ) vagy bele kell foglalni az adásvételibe, hogy a haszonélvezet egyúttal megszűnik a tulajdonátszállással.

Vagy csak haszonélvezettel együtt tudod eladni, már ha találsz olyat, akinek így is kell a telek.

De mindenképpen eladhatod. De javaslom, hogy várd meg a nagykorúságot, mert addig jóapád fordulhat a gyámhivatalhoz, hogy megakadályozza az eladást. De 18 éves korod után már nem tehet semmit.

2011. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a haszonélvezeti jog erősebb, és valami 40% fejében lehet eladni és akkor is csak ha lemond róla! Ennyire egyszerű lenne?
2011. márc. 16. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt a hülyeséget nem tudom, hogy ki mondta neked, hogy a haszonélvezet "erősebb" lenne. Itt most nem a birtoklás a lényeg, hanem az értékesítés. Ott meg a tulajdonjog a lényeg.

Eladni nem lehet, mert nem fogalomképes a haszonélvezet. Csak lemondani lehet róla ingyenesen vagy ellenérték fejében.

2011. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!