Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyenesági rokonok között a...

Egyenesági rokonok között a ház átiratása, vagy ajándékozása jár kevesebb költséggel? Kb mennyi az átfutási idő, hogyan kell intézni?

Figyelt kérdés

Lányomra szeretném iratni a lakásom, vagy odaajándékozni neki, hogy ha esetleg oda kerülne a sor, tehát bármi történne velem, neki már ne legyen gondja örökösödéi herce hurcákkal is, ne kelljen azért is még fizetnie.Mindegy melyik verzió, akár ajándék, akár átiratás, nekem jó, csak melyik az olcsóbb megoldás?kb 7 milliós lakásnál ez kb mekkora költséget jelentene?

Kihez kellene fordulni?Ügyvéd vagy közjegyző? "Ingyen" tehát "nép ügyvédje" is tudna segíteni?Körülbelül mennyi időbe tellne maga az ügylet?Tehát az, mire lányom nevére kerül az ingatlan?Általában itt is nagyon hosszú az átfutási idő?


2015. nov. 3. 15:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Másik fontos dolog, hogy nekem vannak adósságaim.Ha a lakás az övé lesz, akkor is ráterhelhetik a nevemen levő adósságokat? (Ezt viszont nem szeretném).Én ezt egy szép gesztusnak szánom, hogy neki juttatom a lakást nem szeretném ha bármi gondja lenne belőle.Tehát teljesen tehermentesíteni őt a későbbiekre nézve.
2015. nov. 3. 15:52
 2/4 kovpet ***** válasza:

"átiratása, vagy ajándékozása"


Eladni tudod vagy elajándékozni. "Átíratni" gépjárművet kell, amikor megvásárlod.


Az ajándékozás (is és az öröklés is) illetékmentes, ha egyenes ági rokonok vagytok. Ajándékozáskor az ügyvédnek kell fizetned, örökléskor a közjegyzőnek.


Az ügyvéd nem fog ingyen dolgozni.

Ha adósságod van és emiatt menekíted ki a vagyont, akkor megtámadja úgyis a hiteleződ az ajándékozást, azt hiszem, 10 éven belül lehet neki. Annyi alatt fogja is.

2015. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Direkt leírtam, hogy mi célból ajándékoznám neki.Azt hiszem érthetően, hogy nem akarok semmiképpen sem véletlenül adósságot is átadni neki!

Az adósság nem a házon van.Ahol adósságom van, annak a"cégnek" semmi köze a lakásomhoz.Nem kell tőlük engedélyt kérnem, elajándékozhatom-e.

Lakásszövetkezetnél, nyugdíjfolyosítónál van adósság.Meg közjegyzőnél, öröklés miatt.

Csak azon aggódom, hogy ha alányomnak ajándékozom, akkor átjegyzik az ő nevére a lakást és automatikusan az adósságok is átkerülnek az ő nevére, nem?Bár szerződés szerint az én nevemen vannak.

2015. nov. 3. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel az adósságok rád vannak terhelve, nyugodtan elajándékozhatod -illetékmentesen- a lakást a lányodnak. Ajánlott is minél előbb, mielőtt a hitelezők ráterhelik a lakásra!

Én ma kaptam ezt a hírt, ha ilyen gondom, kérdéseim lennének, -elmennék tanácsért, mert ingyenes. Egy ügyvéd minden szava pénzbe kerül!


" A Demokratikus Koalíció Információs Központjában heti rendszerességgel ingyenes általános jogi tanácsadást tartunk.


Ezen alkalmak lehetőséget adnak a különböző élethelyzetek jogi eseteinek tisztázására, valamint most a speciális betegjogi helyzetek megoldására.


Várjuk a tagjainkat, ismerőseiket, családtagjaikat!


A jogi és betegjogi tanácsadásokon történő részvétel előzetes bejelentkezés alapján történik.


Helyszín: DK Információs Központ 1132 Budapest, Victor Hugo u. 11-15. (Alfa Irodaház) I. emelet


Időpont: Csütörtöki napokon 14-16 óra között



Előjegyzés, időpont foglalás munkanapokon 10.00-18.00 óra között a 06 21 300 1000 telefonszámon."

2015. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!