Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megasztáros nyilatkozat/szerző...

Megasztáros nyilatkozat/szerződés. Érvényes?

Figyelt kérdés

A megasztárba jelentkező versenyzőkkel aláirattak egy szerződést. Az én esetemben nem adtak másolatot, a műsort gyártó kft. sem írta alá és tanuk sem voltak. A szerződésben van egy rész:


"Kijelentem továbbá, hogy zenei kiadóval és/vagy bármely más televíziós csatornával ( vagy televíziós csatorna részére műsort gyártó gazdasági társasággal) semmilyen szerződéses viszonyban nem állok; más televízió csatorna hasonló műsorában nem fogok szerepelni az elkövetkező egy éves időtartamban, és kifejezetten elismerem azt, hogy a műsor felvétele során, annak kapcsán tudomásomra jutott bármely információ (a továbbiakban : "Információ") üzleti titoknak minősül és így köteles vagyok azokat bizalmasan kezelni és azokat úgy megőrizni, hogy harmadik illetéktelen személy azokról tudomást ne szerezhessen. Tudomásul veszem és elismerem, hogy a titoktartási kötelezettség határidőtől függetlenül, határozatlan időtartamra érvényes. Tudomásul veszem és kifejezetten elismerem továbbá, hogy amennyiben az Információ bármilyen eljárásom/magatartásom eredményeképpen harmadik személy birtokába kerül, úgy ez részemről súlyos kötelezettségszegésnek minősül, amely eredményeként 100.000,-Ft kötbért vagyok köteles megfizetni a TV2-nek, és az ezen kötelezettségszegéssel összefüggésben teljes polgári jogi kártérítési felelősséggel is tartozom a TV2 felé. Tudomásul veszem továbbá, hogy a titoksértés büntetőjogi felelősségre vonást is eredményezhet. "


Az első pár sor lenne fontos nekem. Ezek szerint az RTL klubon induló X factorba nem mehetek el?

Az interneten már napvilágot láttak olyan cikkek, melyek szerint ez a szerződés semmis, többek között azért, mivel nincs ellenértéke.

Jogi szempontból mi a helyzet?


2010. márc. 19. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez jónagy szopatás. Ők nem kötelezik maguk semmire, teljesen egyoldalú. Egyszer aláírtam ilyet. Rá is csesztem 300 ezerrel.
2010. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alul írd bele a kiegészítéseid ennyi az egész. Egy szerződés mindig kétoldalú kell hogy legyen, ha ők kikötnek vmit köss ki te is.
2010. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán áthúzod a neked nem megfelelő sorokat. És így irod alá. Akkor már nem lehet bajod. Ennyit tudtam segíteni.
2010. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezeket a szerződési pontokat /is/ nagyon komolyan veszik. Én másik műsorban szerepeltem, de akkor is olyan szerződést toltak elém, ami csak rájuk nézve volt kedvező.
2010. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem írták alá, így érvénytelen vagyis nem emelték hatályra a te példányodat ergó nem vagy köteles figyelembe venni. Ha te aláírtad az ő példányukat, akkor sincs gáz, mert az ellenpéldány érvénytelen, így nem létezik a szerződés.
2010. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Emberek de senkinek sem kötelessége elfogadni, és ezt tartsátok szem előtt. Nyugodtan lehet módosítani max ők nem fogadják el. De olyasmit nem kényszeríthetnek rád amit nem akarsz. Ha fontos neked az a módosítás tedd meg, és közöld hogy ezzel a kikötéssel fogadod el. Ha meg nem tetszik nekik, így jártak..
2010. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ellenoldali példány nem létezik. Egy példányban volt kinyomtatva a szerződés ami a jelentkezési laphoz volt csatolva, és azt a zsűrinek le kellett adni.
2010. márc. 19. 18:34
 8/10 anonim ***** válasza:
www.jogiforum.hu ott talán jó választ kapsz. Nekem ott segítettek. Fogalmam sincs mit tehetnél.
2010. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Én másképp látok bizonyos részleteket, mint itt előttem.

Teljesen nyilvánvaló, ha egy csatornán megjelensz, nem kívánatos, hogy más csatornán is lássanak. Ez így van mindenkivel Vágóval, Lyptaival, érthető. Külön engedéllyel tűnhetnek fel bárhol máshol, és a szerződés lejárta után is egy ideig tiltva vannak.

Az viszont jogtalan, hogy nem adnak a szerződésből!

"Kihúzod a szerződésből".. Kihúzhatod, de akkor azt hiszem soha nem kerülsz a képernyőre, eleve kizártad magad.

"Feltételeket szabnak, de nem adnak ellenértéket"?

Az ellenérték a feltételezett lehetőség, ami igen sok is lehet.. Oláh Ibolya, Feke Pál.. soroljam? Ez az ellenérték!

Nem védem őket, tudom, nem szentek, de a szerződés, az szerződés.

Utolsó érvem: nem kötelezett senki, hogy aláírd! Önként mentél oda, de ha nem tetszik, ne írd alá! Ezt választod?

Üdv: StMiklos

2010. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szevasz!

18:29-nek.. Igen rosszul gondolod. Ellenpéldány minek kéne?

Példa: kölcsönadok Neked 100Ft.-ot. Neked van egy példányod, nekem egy. Te nem adod vissza a pénzt. Én elmegyek a bíróságra, bemutatom az én példányomat. Azt gondolod, hogy ha Te nem mutatod be az/ellen/példányodat, akkor nem kell visszaadni a pénzt, csak mert azt állítod, hogy nincs ellenpéldány?

Üdv: StMiklos

Azt azért a többi jelentkezővel persze lehet bizonyítani, hogy ők sem kaptak, de ettől még tartalmától függetlenül nem semmis az, ami alá van írva, ha egyebekben megfelel..

Üdv: StMiklos

2010. márc. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!