Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne, ha alapítanék egy...

Mi lenne, ha alapítanék egy saját országot, és?

Figyelt kérdés

És vennék védett fajokat, legális lenne az emberkereskedelem, rasszizmus meg drogokat is lehetne használni? Az én országom törvénye szerint legláisak lennének, csak máshol nem, akkor ha inportolok valahonnan ilyen árucikket, akkor ha lebukik az üzlet csak az inporter (aki adja) a fogyócikket azt viszik börtönbe, mert nálam legális?


//A kérdés elméleti, senkit nem késztet illegális cselekmény végrehajtására, nem provokáció hanem komoly szándékkal lett föltéve, a szabályzat alapján nem törölhető.


A kérdést az ihlette, hogy akart a piratebay venni 1 saját szigetet, mert akkor nem üldözhették volna az üzemeltetőket szerzői jogok miatt, mert amúgy illegálisan nyújtott hozzáférést az embereknek fizetős szoftverekhez, és úgy, hogy nem is Ő csinálta őket. Ez is igaz amúgy, hogy akkor nem lehetett volna elkapni őket, ha abban az országban amit ők alapítottak van a szerverük? (Más kérdés, hogy persze nem jött volna össze, mert az oldal elérhetőségét blokkoltatnák a netszolgáltatókkal azokban az országokban, ahol az effajta cselekedet bűncselekménynek minősül...Vagy, ha onnan abból az országból járnák be dolgozni 1 másik o. ba, akkor nem kellene ott adóznom, 100% nettóm lenne? Mert a saját országomba lennék bejelentve, mint munkavállaló.


2015. nov. 12. 17:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem, mintha lenne legális bűncselekmény...
2015. nov. 12. 17:11
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheted meg, nincs szabad terület a Földön.
2015. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Most egyezzünk meg abban, hogy ezt a hülyeséget nem olvastam.
2015. nov. 12. 17:26
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
"Most egyezzünk meg abban, hogy ezt a hülyeséget nem olvastam." pedig igaza van, csak olyan területen alapíthatsz országot, amelyre egyetlen másik ország sem tart igényt.
2015. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Pedig jól mondja a kettes. Nemzetközi jogi szempontból minden négyzetcentiméter föld (víz, levegő, akármi) állása rendezett. Vagy valamilyen államhoz tartozik, vagy nem kisajátítható, nemzetközi terület. Még a világűrben, vagy másik bolygón sem alapíthatsz államot.
2015. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sírni fogok. Ennyire nincs képetek a külvilágról?
2015. nov. 12. 17:59
 7/20 A kérdező kommentje:
Öm. Mit ettetek? Most trollkodtok? A marson sem alapíthatok országot? XDD a fajunk a magáénak gondolja az egész világmindenséget? :O
2015. nov. 12. 18:00
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Ne sírjál kérdező, inkább írd le, hogy miért nincs igazunk. Több éven át tanultam nemzetközi jogot a legnevesebb kutatóktól, hátha te többet tudsz náluk, én meg hülye voltam eddig.
2015. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Akkor ki fejtenéd óóóó nagy bölcs ember nekünk tudatlanoknak, hogyan is képzeled.
2015. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék kérdező, egy kis alapszintű olvasmány. Belinkelném az eredeti szövegét is, de az eddigiek alapján kétlem, hogy sikerülne megértened.

2015. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!