Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan mentem be a házunkba...

Jogosan mentem be a házunkba és pakoltam a saját cuccomat vagy nem volt jogom ezt tenni?

Figyelt kérdés
Családi vita folytán (erőszakos cselekménnyel végződött) elköltöztem, majd személyes holmijaimat el akartam hozni. Nem engedett be, be kellett törnöm az ajtót. Most azt mondja feljelentett és ki kell fizetnem a kárt, vele meg erőszak miatt semmit nem csináltak. Volt egy segítő ismerősöm, én engedtem be hogy pakoljon velem. Ha velem van és én engedtem be a saját házamba (50%) akkor is engedély nélkül tartózkodott bent? Meghurcolhatják érte? Máshogy nem tudtunk volna bejutni, ezzel akart bosszút állni.
2015. nov. 5. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Jól gondolom, hogy te vagy a férj és a feleség nem engedett be?


Ha az ingatlan 50%-a a tiéd, akkor először is neki nem volt joga arra hogy téged ne engedjen be. A segítőd nem bűnös, de nem vagyok biztos benne hogy jogod volt berúgni az ajtót, közös tulajdonban okoztál kárt.

2015. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
95%
Kiről van szó? Ki nem engedett be?
2015. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
ki kicsoda a történetben?
2015. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Mi van?
2015. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Ő vert meg téged? (abból gondolom, hogy sérelmezed, hogy nem csináltak vele semmit.) A házba, ha közös tulajdon, mindenképpen jogod van bemenni, elvileg akár be is költöztetheted az illetőt. Ha nem lenne közös a ház, a cuccaidért akkor is jogod lenne bemenni.
2015. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért nem laksz a közös házban (önként mentél el, vagy kitiltottak)?


2. Milyen eröszakos cselekményröl van szó?


3. Egyszerübb lenne normálisan kiírni a kérdést, mert így nem lehet választ adni rá.

2015. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Akkor mentél be jogosan, ha nincs pl. egy távol tartási végzés ellened. Az biztos, hogy a cuccaidhoz hozzáférést kellett volna biztosítani, de az ajtófeltörés, nem biztos, hogy a megfelelő megoldás. Rendőrt kellett volna esetleg hívnod, hogy bejuss, ha nem enged be, nem az ajtóbetörés a megfelelő megoldás. Ráadásul egy idegent is belerángattál, akinek az egészhez semmi köze, igen, neki is lehet belőle baja.
2015. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a haverod segített az ajtóbetörésben akkor lehet baja, ha csak a cuccaidat pakolta, nem biztos, 7-es voltam.
2015. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Kamu.
2015. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Simán feljelenthet, mert betortel, sőt, lopás miatt is. A megoldás az lett volna, ha rendőrt hívsz és annak jelenlétében ő beenged, te meg össze szeded a saját dolgaidat. Az ismerősöd is így járhat. Ketten mentetek egy ellen, nem sok észre vall....
2015. nov. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!