Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érhet valami büntetés?

Érhet valami büntetés?

Figyelt kérdés

Tegnap késő este jöttem haza munkából, és sikerült balesetet szenvedtem, estem egy szép nagyot, pont rá a bal kezemre (amúgy bal kezes vagyok). Szerencsére nem kellett mentőt hívni, nagy nehezen haza értem, és ma reggel vettem észre, hogy a bal kezem teljesen fel van dagadva, jelenleg piros, és szorítani se tudok vele, előbb is majdnem eltörtem 1 poharat. Sajnos orvoshoz nem tudok jelenleg, csak hétfőn.


Olyan helyzetbe vagyok, hogy holnap el kéne mennem dolgozni reggeltől-estig, de a kezem miatt nem igazán tudok semmit se csinálni. Beszéltem a főnökkel ma reggel, hogy mi is történt. Annyit mondott, "hogy hozzam rendbe magam, és holnap be kell mennem! Esetleg ha mégsem mennék be dolgozni, akkor nem is kell mennem többet.


Arra lennék kíváncsi, hogy mi történt velem, ha még sem mennék be? Lehet valami nagy baj? Esetleg követelhet kár térítést? Vagy bármit? Van munkaszerződésem, rendesen be vagyok jelentve. Nem szeretném az egészségemet kockára tenni, azzal hogy holnap dolgozom.



2015. nov. 14. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vegyél ki szabadnapot , erre nem szólhat semmit .
2015. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha be van dagadva, és nem tudsz szorítani akkor esélyes, hogy eltört. Azért csak elmennék egy orvosi ügyeletre, amíg nagyobb gond nem lesz.

Egyébként pedig, ha ok nélkül, (orvosi igazolás nélkül) nem mész dolgozni akkor -munkahelytől függően - jöhet retorzió (fegyelmi, kártérítés, kirugás, stb)

2015. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A munkáltató milyen alapon követelhetne tőled akár kártérítést, akár bármi mást? Ő mond fel neked elvégre, te nem károsítottad meg a céget. Van jogod betegszabadságra, vedd ki. Tudomásom szerint betegség miatti keresőképtelenség esetén felmondási korlátozás érvényesül, azaz a felmondási idő csak a betegség után kezdődhet meg, ennyit kell tudni, viszont magát a felmondást közölheti.
2015. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát szó nélkül nem akarok bemenni, mert az nagyon pofátlan, de arra döntöttem, hogy bemegyek, de hétfőn orvoshoz megyek, eltörve nincs, nincs tudom mozgatni, de eszméletlenül fáj. Ám szakácsként dolgozom próbálom kerülni a nehéz dolgokat
2015. nov. 14. 16:06
 5/17 anonim ***** válasza:
Jaj, ugyan már! Ne hagyd, hogy így packázzanak veled, és menj el orvoshoz, mielőtt teljesen tönkreteszed magad, aztán még tönkremegy a fél kezed, és már sehol nem fogsz tudni dolgozni.
2015. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem, semmit nem követelhet. Ha a munkavégzés az életedet, az egészségedet vagy a testi épségedet veszélyeztetné, nyugodtan megtagadhatod.

Ha hétfőn kiíratod magad táppénzre, nyugodtan megteheted.

Ő ugyan felmondhat neked, de akkor te nyugodtan fordulhatsz munkaügyi bírósághoz, kártérítést követelve a főnöködtől. Ha meg elbocsájt, akkor:

1. Kötelessége megindokolni a valóságnak megfelelően

2. Ha már három évet legalább lehúztál nála, ő köteles végkielégítést fizetni.

3. A felmondási időt köteles biztosítani, ami csak akkor kezdődhet, ha lejár a táppénzed, és addig köteles fizetni a munkabéredet+ a munkavégzés alól a felmondási idő legalább felére köteles felmentenie.

Ja, és a felmondás mindig írásban történik.

2015. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Menj el a balesetire és nézesd meg!

Ha nem tudsz menni dolgozni, akkor azt a munkáltatónak, ha van róla orvosi igazolásod, kutya kötelessége elfogadni!

Nincs olyan, hogy valakit kötelezhetnek arra, hogy úgy dolgozzon, hogy nem tud, mert az egészségügyi állapota nem engedi.

Ha ezek után kirúg, vagy így kirúg, akkor meg fordulhatsz munkaügyi bírósághoz!

2015. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem érhet.
2015. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :) Én is valami ilyesmire gondoltam, fel hívtam a főnököt nem rég, azt mondtam neki, "hogy rendben be megyek holnap", de ha hétfőig nem múlik, akkor orvoshoz megyek. Erre nem mondott semmit. Ha mégis kirúg akkor lehet én járok jobban.
2015. nov. 14. 17:10
 10/17 anonim ***** válasza:
A törés nem fog elmúlni magától, ellenben adott esetben rosszabbodhat. De mindegy, te tudod.
2015. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!