Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogsértésnek/büntethetőnek...

Ez jogsértésnek/büntethetőnek minősül, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy nyelvtankönyvem egy nyelvből, azt tanulom otthon.

Viszont szeretném a nyelvet akár youtube-n oktatni. A könyvet természetesen nem mutatnám a videóban, nem is említeném, én tanítanám a nyelvet, saját tempóban, másfajta felépítéssel, mint ahogy a könyvben van, csak a könyvből megszerzett tudás alapján, mivel én is innen tanultam.


Ha ezt így csinálom, nem követek el jogsértést? Mint minden könyv elején, ennél is ki van kötve, hogy le van védve, stb.



2015. okt. 29. 14:22
 1/4 A kérdező kommentje:

A könyvet természetesen nem sokszorosítom, nem osztom meg interneten, csak az anyag hasznos, meg a példamondatok.

A példamondatokat lehet könyvből?

2015. okt. 29. 14:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg zenéket szinkronizálnék, pl let it go
2015. okt. 29. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magát a nyelvet nem lehet levédetni, ha természetes nyelvről van szó.


Leszinkronizálás? Nem lefordításra gondolsz? Dalszöveg is szerzői jogvédelem alatt áll, viszont nem szoktak törődni a nonprofit fordításokkal.

2015. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen lefordítás úgy értem :D énekelni is tanulok ezért gondoltam hogy feléneklés na :)


Akkor jó, hogy nem jogsértés.

Élő nyelv, igen.

2015. okt. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!