Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartást szeretnék...

Gyerektartást szeretnék igényelni a volt páromtól de nem tudom hogy meg itélnék nekem?

Figyelt kérdés
Egy kislányom van tőle mikor együtt vele voltam élettársi kapcsolatban voltunk de ő papiron házas volt es még mindig az is(van vagyon szerzödés). Ott van 3 gyerek. Neki törvényesen nincs jövedelme de amugy meg kereskedő és hetente 500.000-1Mft -os bevetele van e mellett 2 auto van a nevén ami kb 3MFt ertek.. Azt mondta ha meg igenylem a gyerek tartast akkor ő csak 500 ft-ot ad majd fel es evvel mutata hajlandosagot, igy nem fogjak "el itélni". Valaki tudna segiteni megis erdemes meg igényelni vagy tényleg ugy van ahogy ő mondja? Elöre is köszi.

2015. nov. 17. 09:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs törvényes munkahelye, akkor nem fogják tudni neki miből levonni a gyerektartás összegét.

De akkor miből él egyébként? :S

2015. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Annak a heti fél-egy milliónak kell, hogy legyen nyoma (gondolom, nem elásva tartja a kertben). Finoman meg lehet említeni, hogy a vagyonosodási vizsgálat szar tud ám lenni...
2015. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne higgy az élettársadnak, ha hülyeségeket hord össze (pl. hogy havi 500 Ft-ot nem fognak viccnek venni). Ügyvéddel beszélj, ő el fogja tudni mondani, milyenek az esélyeid.
2015. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

" gyerek tartast akkor ő csak 500 ft-ot ad majd fel es evvel mutata hajlandosagot, igy nem fogjak "el itélni""


Azért ez nem így megy. A gyerektartás nem banki tartozás ahol fizet egy minimális összeget és elkönyvelik hajlandóságnak.


A gyerektartási kérelem beadása utána a BÍRÓ dönti el, hogy mennyi gyerektartást kell fizetnie. Az apukának be kell adnia egy nyomtatványt amin feketén-fehéren le van írva, hogy mennyi a bevétele, kiadása. Nyilván utána néznek, hogy ha semmi jövedelme nincs, akkor honnan van a havi fél-1 milliós bevétel. Ha az asszony nevén fut akkor nem foglalkoznak vele, hiszen az asszony pénzéhez senkinek semmi köze.

Ebben az esetben a Bíró a jelenkori minimálbér 15%-át fogja megítélni, mivel van még 3 gyermeke a tieden kívül. Nem tudom mennyi most a minimálbér de gondolom a 15% olyan 12-16 ezer forint között lehet. Ez nem 500 forint. Akármennyi az összeg azt ki kell fizetnie, és nem 500 forintosával. Ha így fizetné akkor feljelentheted gyerektartás elmulasztása miatt, és visszamenőleg ki kell fizetnie a hiányzó összeget..

Kedves kérdező: Azt, hogy te 3 gyerekes családapával kezdtél ki, (nyilván a pasas sem szent, de ilyen esetben a nőnek kéne, hogy több esze legyen, nemet mondjon, főleg ha van feleség és gyerekek is) azt, hogy a butaságodat ilyen könnyen kijátszotta a pasas, ez a te hibád. De legalább most legyen eszed, és ne hidd már el amit az a gyökér mond..HA gyerektartást akarsz akkor járd végig a hivatalos utat. Adj be kérelmet.

2015. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
7%

"Neki törvényesen nincs jövedelme "


ennyi.


mgeitelni megitelnek majd valami minimalber 15%-ot (a minimalber netto amugy kb 60-70ezer, ennek a 15%-a ugy 10ezer korul lehet), de behajtani nem fogjak tudni rajta.

Az asszony tud rolatok egyaltalan? Ha nem, akkor azert van zsarolasi poziciod.

2015. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én már csakazértis perelném, mindenbe belenéznek nála, kimegy az önkormányzat felméri azt, hogy hogyan él, milyen autója van még azt is leírják a bíróságnak, hogy milyen szintű a lakás berendezése. Te pedig ha jót akarsz menj ügyvéddel, feltétlenül fel kell hívni a bíróság figyelmét arra, hogy eltitkolt jövedelmei vannak. Csak egy megjegyzés: majd ha érzi a bőrén, hogy ez nem játék akkor még könnyen lehet, hogy megegyezik veled egy összegben, az első tárgyaláson úgyis ezt fogja szorgalmazni a bíró. Nem biztos, hogy szeretné végigcsinálni az egészet
2015. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én már csakazértis perelném, nagyon kellemes lesz amikor még azt is felmérik, hogy milyen a házának berendezése stb. mindent! Én végigcsináltam egy ilyen pert. Apuka keménykedni akart hasonló módon, amikor kezdte érezni a bőrén, hogy ennek fele sem tréfa már az első tárgyaláson ajánlatot tett megegyezésre amit keveselltem és nem fogadtam el. Végigküzdöttük a pert mindketten ügyvédekkel, nem kevés pénzébe került, minden szinte ő húzta a rövidebbet végül. Most fizet mint a katonatiszt, visszamenőleg is törleszt. (nekem is pénzbe került de csak az ügyvédem díjába, ami megérte minden Forintját)
2015. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%

"Azt mondta ha meg igenylem a gyerek tartast akkor ő csak 500 ft-ot ad majd fel es evvel mutata hajlandosagot, igy nem fogjak "el itélni".

Ebből látszik, hogy mennyire rosszindulatú és mêg buta is szerencsêtlen. Nem így mennek a dolgok.

2015. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
A nevén van a kislányod? Elismerte az apaságot?
2015. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Meg.

Ha van apasági nyilatkozat, akkor egyszerűbb, de nélküle is elindithatod a pert. Ha nincs jövedelme is megítélés egy összeget, ilyenkor a minimálbért veszik alapul. Mivel itt összesen négy gyerek van, igen minimális összegre szamithatsz - a minimálbér felének egynegyede fog járni, ha nem tudod bizonyítani a magasabb jövedelmet

2015. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!