Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a barátom telkére építettek...

Kamilla80 kérdése:

Ha a barátom telkére építettek házat, az kinek a tulajdona lesz? Jogilag hogy néz ki a dolog?

Figyelt kérdés
Építkezni szeretnék. A lakásom eladásából annyi pénzem lesz, hogy fel tudok építeni egy házat. Viszont telket nem tudok venni, így a barátom telkére szeretnék építeni, ő ajánlotta fel. Ilyen esetben hogy néznek ki a tulajdonviszonyok? A barátommal megbeszéltük, hogy esetleges szakítás után ő költözik el, és én kifizetem neki a telek árát. De nem szeretném, ha megszivatnának.
2015. nov. 20. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A legokosabb egy ügyvédet bevonni
2015. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Ha telek az övé!Akkor az ő tulajdona végülis a ház is!Nem mondta senki hogy más telkére építkezz!Találkoztam ilyen esettel!Csak ők házasok voltak!Nő nevén volt a telek!Ugy még a férjnek ugyanugy megkellett venni a házat vállás után!De kérly inkább ügyvédi tanácsot!Ügyvédtől sok a kiskapu meglehet találni a módját!
2015. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy épületem ami egy önkormányzat el nem adható területére épült. A terület az övék, az épület az enyém. Én ezért havi terület foglalási díjat fizetek, de nyilván a barátod nem kér ilyet. Amíg együtt vagytok gondolom nem :)


Talán jobb lehet ha megveszed a telek egy bizonyos hányadát, akár mint osztatlan közös tulajdon, olyan arányban amit a ház elfoglal, meg körülötte egy kis terület.

2015. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2: ha fogalmad sincs valamirol, inkabb maradj csendben, ne egesd magadat.


Kerdezonek: termeszetesen a telek a baratode, a haz rajta a tied lesz. Ez tulajdonjogilag eleg erdekes helyzetet teremt, mivel ugye neki biztositani kell a bejutast a tulajdonodba, akkor ha nem akarja. Ha megsem teszi, te jarhatsz utana, hogy milyen karhatalmat vegyel igenybe, hogy valahogy bejuss a hazadba. Ingatlanokra szakosodott (!) ugyved nelkul nem ajanlom ezt az egesz ugyletet.


A kapcsolatotok... na annak viszont nem josolok tul nagy jovot, ha mar igy az elejen a szakitaskori osztozkodasrol van szo. Amit most 'megbeszeltek', marmint hogy o koltozik, te meg fizetsz, az pontosan annyit er, mint a lepkefing, amig nincs papiron, fixen leirva. Teszem hozza, jogilag semmilyen modon nem kenyszeritheted, hogy eladja a telket (se neked, se masnak), ugyhogy nagyon jol gondold meg, mit csinalsz.

2015. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebből semmiképpen nem kéne az ügyvédet kihagyni. Itt már szolgalmi kötelezettségek is keletkeznek, és egyéb finomságok. Természetesen, amíg baj nincs, addig nincs baj, de egy esetleges szakítás után, egyéb megállapodás hiányában a mindenkor érvényes PTK lesz az irányadó... Ezért az "egyéb megállapodás" részét mindenképpen javasolnám papíron lefektetni.
2015. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp megfontolom a tanácsaitokat!
2015. nov. 21. 08:02
 7/7 anonim ***** válasza:
A tulajdonviszonyt érdemes egy szerződésben előre tisztázni. Ezt ügyvéddel esetleg közjegyzővel ellenjegyeztetni.
2015. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!