Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nagyapám és barátai még...

Nagyapám és barátai még maguknak építették a házukat, én építhetek magamnak házat, van erre lehetőség a mai világban szakirányú végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

2015. okt. 8. 11:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Természetesen nincs. Legalábbis lakhatási engedélyt nem kapsz.
2015. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
43%
Az a lehetőség van csak, hogy veszel egy elbontandó romházat, és a meglévő tervek alapján ujraépíted.
2015. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy kőműves/ács felügyeli a lépéseket?
2015. okt. 8. 11:36
 4/20 anonim válasza:
100%
Jól látod a helyzetet. Egy kőművesnek a nevét kell adnia ahhoz, hogy vállalja a felelősséget a falakra, egy ácsnak a tetőre. Tehát mégy egy frissen végzett kőművesnek sincs jogosultsága egyedül házat építeni. Többéves gyakorlat után, mestervizsgát kell tennie.
2015. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Gondolj bele abba, hogy mi lenne akkor, ha mindenki oda építene, akkorát, és úgy ahogy és amekkorát tud. Nem lenne egy rendezett utcakép, és össze-vissza dőlöngélő falak lennének. Hetente menne a híradóban hogy ráomlott a ház erre, meg arra.
2015. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
12:33 Ne haragudj de hüleséget írtál. A hatvanas hetvenes években épült szinte az összes ház a környéken és se felelős műszaki vezető se építészmérnök vagy efféle nem felügyelte az építkezéseket. Egy se dőlt még össze sőt még a falak is egyenesek. A szomszédság építette ki mihez értett azt csinálta. Arról nem is beszélve hogy 1800-as években épült vályog és vert falú házak is állnak még ha karba vannak tartva. Természetesen haladni kell a korral és kell valami szabályozás de ami manapság van az kész agyrém. Lassan egy szöget nem verhet be az ember a saját háza építése közben.
2015. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes lenne összeszámolni hány fajta végzettség kéne hogy valaki teljes egészében egymaga felépíthesse a házát 2015-ben! Biztos vagyok benne hogy 20-nál több, amik közt több egyetemi végzettség is akadna.
2015. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

összközművest nem akarok, sőt, házi vízmű se lesz, max kút, maximum villanyt akarom majd bevezetni, de abban sem vagyok biztos... amúgy nyaraló lesz, a pénz már megvan rá, csak mindenképpen én szeretném építeni a saját kezeimmel...

amúgy rengeteg építkezésen dolgoztam, és nem tervek nélkül állnék neki, csak úgy, ahogy sikerül alapon, természetesen mérnökkel csináltatnám a terveket meg minden, csak magát a munkát akarom én csinálni, de azért a lakhatási engedély jól jönne rá, mivel belterületen van a telek. és még ki tudja mit hoz a jövő.

2015. okt. 8. 14:56
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az utolsóval, az építőipar is igen gyorsan fejlődik, nagyon sok szakmának kell együttműködni ahhoz, hogy felépüljön egy ház. Sajnos amit példának hozol, 50-60 évvel ezelőtt, én látom az épületeket: kőműves még akadt, de a házilagosan kivitelezett szakipar, gépészet, villamosság... az ember nem tudja, hogy sírjon, vagy nevessen. És ez ma is áll, aki nekiáll otthon felújítás címén gányolni. Még régebben, a vályogházak idején három dologhoz kellett érteni: a vályogkeveréshez, ácsmunkához és nádazáshoz. A nyílászárókat meg asztalos megcsinálta (sokszor az ács). De semmi technika nem volt azokban az épületekben.
2015. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd át az ÉTDR szabályait, és -szerintem- egyből máshogy látod a világot.


Egy építkezés napi e-napló használatával folyik. Amit minden szerv előszeretettel nézeget. Pláne belterületen építkezni anélkül, több mint rizikós.

2015. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!