Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közfoglalkoztatottak miért...

A közfoglalkoztatottak miért nem kaphatnak benzinre közlekedési támogatást?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most végeztem OKJ-t.


A neten meghirdetett állásokra esélyem sincs, ismerettségem se nagyon van, munka tehát így nincs. Bementem a területileg illetékes önkormányzathoz és ajánlottak közfoglalkoztatást, először képzést majd a területékes faluban elhelyeznének. 51.000 ft-ot fizetnének havonta, ami jobb lenne mint a semmi, de van egy bökkenő...


Egy külterületen lakok, 20 km-re a illetékes falutól és szintén csak 20 km-re a megyeszékhelytől ahol a képzések lennének. Buszjárat összesen 3x megy, csak egy faluba. A busszal csak 08:00-16:00-ig tartó munkaidőben és átszállás nélkül tudnék csak bejárni. Azonban vagy a munkaidő miatt vagy pont az átszállás miatt sem a képzésekre sem a munkahelyre valószínűleg nem tudok majd bejárni busszal. Rákérdeztem, hogy a bérletre adott pénzt elkérhetném e inkább üzemanyagra, még az is segítség lenne, de azt mondták csak buszra jár.... De most könyörgöm, ha nem jár erre busz akkor mégis mit érek a bérletpénzzel?


Miért ilyen rugalmatlan ez a rendszer?



2015. nov. 22. 16:37
 1/10 A kérdező kommentje:

területékes faluban = területileg illetékes faluban


Jah és amúgy e miatt nem tudok élni a ,,lehetőséggel", mert a fizum több mint a fele elmenne a bejárásra.

2015. nov. 22. 16:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a görcsös ragaszkodás a tömegközlekedéshez, még egy régi szockomcsi örökség.


Ha rendes munkahelyed van és nem menedzser vagy, nem jár céges autó, akkor ott is csak 9 forinttal fizetik kilométerenként.

2015. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert az csak a látszat, hogy ezek a közmunkaprogramok, meg úgy általában bármi is, az átlag emberek érdekeit képviselik... Teljesen mindegy, hogy te bejársz-e dolgozni vagy sem, a KSH adatokban úgyis az fog szerepelni, hogy te dolgozol, az Orbán meg verheti a mellét, hogy "dehátmindenkidolgozik"... Úgyhogy ennyit erről.
2015. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülye vagyok, de nem úgy volt, hogy csak a saját teleülésedre küldhetnek közmunkára?


Nálunk aki nem nyugdíjas szinte mindenki itt dolgozik a faluban (leszámítva persze az én családomat, meg még egy két embert, aki szakmában dolgozik).

2015. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez esetben a 9 ft/km is több lenne a semminél, az kb. már 8000 ft egy hónapra. De közfoginak még ez se jár.


Amúgy ugye rosszul gondolom, hogy mivel sok helyen az országban nem megoldott a tömegközlekedés, hogy e miatt sokan nem tudnak élni a lehetőséggel ergo megmarad a pénz?

2015. nov. 22. 17:10
 6/10 A kérdező kommentje:

4.!


A ,,saját településem" is 20 km-re van, mivel ez egy tanyavilág, nem önálló, hanem egy faluhoz tartozik. A ,,saját településemre" csak busszal vagy kocsival lehet bejutni, de a busz hétköznap összesen 3x megy, a legelső 7:00-kor, 7:30-ra van bent, kifelé meg az utolsó 16:10-kor indul, tehát ha mondjuk olyan helyre közvetít ki közfoglalkoztatásba ahol reggel 06-tól du. 2-ig van a munkaidő akkor busszal elég nehezen járnék be...

2015. nov. 22. 17:12
 7/10 Komplikato ***** válasza:
Ha csak nem változott előző évhez képest, akkor a köz-foglalkoztatottak és közmunkások után az önkormányzat kap havi 30.000 fejpénzt amit munkaruhára, utazási térítésekre kellene fordítaniuk. Nem fordítják, letagadják, ellopják. Köszöntelek a magyar valóságban. Viszont egyből világos lesz miért lett olyan sok pártolója a közfoglalkoztatottságnak, egyik legjobb pénzmosó és kifizető hely a MÁV óta.
2015. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Komplikato ***** válasza:

"de nem úgy volt, hogy csak a saját teleülésedre küldhetnek közmunkára?"

Nem. Pont azért volt háborgás, mert van olyan akinek a közmunkás "bér" nagyobbik felét viszi az utazási költség. Igen azt meg elvileg fizetni kéne, gyakorlatilag nem fizetik. Indok, duma az mindig van.

2015. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a bérletet sem fizetik, van egy kolléganő, aki másik városból jár át, havi 18ezer a bérlete, nem fizetik ki, egy másik ez miatt mondott fel, a szerződés aláírása előtt megígérték neki, aztán mégsem fizették ki, pedig a munkaügyitől a cég, amit kap utánunk pénzt, erre is kellene, hogy fordítsák, csakhogy itt másra költik azokat a pénzeket.….
2015. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem is a benzin 18 és 30 ezer között lenne ami ekkora fizunál elég nagy tragédia. De ,,megnyugodhatok" ma vtam bent a munkaügyi központba, az említett programról semmit se tudtak és regisztrálni munkakeresőnek is csak jöv. hét szerdán tudnak.
2015. nov. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!