Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmulasztottam tanúként...

Elmulasztottam tanúként megjelenni egy bírósági tárgyaláson. Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Múlt héten volt a tárgyalás. Az idézés hetekkel előtte megjött, így nemes egyszerűséggel elfelejtettem. Ma jutott eszembe. Kell jeleznem ezt a bíróság felé? Milyen következményei lehetnek? Előzetesen tavaly tettem az ügyben tanúvallomást a rendőrségen.
2015. nov. 23. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Penzbüntetes, nem keves.. legalabbis ha nem tudod vmi nyomos okkal alatamasztani a hianyzasodat.
2015. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán. De akkor reggel első dolgom legyen, hogy felhívom a bíróságot?
2015. nov. 23. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik ismerősöm is pont így járt mint te.

Ő írt egy levelet, hogy: Tisztelt bíróság ! A megadott időpontban külföldön tartózkodtam, ahonnan anyagi okok miatt, nem tudtam hazajönni, és ez által az adott időpontban a Bírósági tárgyaláson sem részt venni, mint tanú.

2015. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Es bejött, elfogadtak?

Hat kerdezö, vmit nagyon sürgösen ki kell talalnod ami elfogadhato, drukkolok neked h meguszd:)

2015. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"#3 Es bejött, elfogadtak?"


Mivel a kedves 3-as ezt már nem válaszolta meg, ezért arra következtetek, hogy nem fogadták el. Nem csak mondani kell, hanem alá is támasztani bizonyítékokkal. Ha nem tudod mivel igazolni, hogy pl. külföldön voltál, akkor megbüntetnek.


De azért nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a későbbiekben, kérlek mindenképp tájékoztass minket róla kérdező. Plusz hátha tudunk segíteni.

2015. nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy azóta értesítetted-e a bíróságot, viszont ami következménye lehet egyébként, hogy 1. rendbírságot szabnak ki. 2. elővezetnek a legközelebbi tárgyalásra, ami nem lesz olcsó.:)

Viszont ha nem olyan fontos a megjelenésed, érdemben nem nélkülözhetetlen a vallomásod, akkor az is elképzelhető, hogy nem lesz szükséges újra idézni.

Viszont mindenképpen jelezni kell a bíróság felé, hogy miért nem jelentél meg!

Bár a következmények, illetve a teendők mind le vannak ám írva az idézésedben is, csak el kéne olvasni...:)

2015. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy kérj egy háziorvosi igazolást hogy lázas voltál, és ennyi. sztem ennél jobbat és igazoltabbat nem tudsz kitalálni.
2015. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Orvosi igazolást kértem, el is küldtem a bíróságnak.

Most bízom a legjobbakban, hogy olcsón megúszom.

2015. dec. 9. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!