Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiraboltak, amihez hozzájárult...

Kiraboltak, amihez hozzájárult, hogy az utcánkban nincs közvilágítás. Máshol van, a kommuniális adót pedig én is fizetem. Van-e felelőssége az önkormányzatnak?

Figyelt kérdés

Polgárőrség is működik (működne), de a környéken még soha nem láttam. A település központján szokott állni a kocsijuk. Ez is az adófizetők pénzéből működik?


A kommunális adó lényege épp az ilyen közösségi problémák megoldása, mint közvilágítás, utcai kaszálás, szemétszedés.

Ha fizetem (márpedig fizetem, mert behajtják), akkor milyen jogon vagyok megkülönböztetve más lakóktól, miért jár nekik több, mint nekem?

Persze azzal jönne, hogy a költségvetésbe nem fér bele, de kell, hogy ez az adófizetőt érdekelje?

Ha nálunk is lenne közvilágítás, jó eséllyel elkerülhető lett volna az egész.



2015. nov. 30. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Az USA-ban simán perelhetnél, de itt leszarják a fejed.
2015. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy hivatalosan rá tudnád ezt húzni az önkormányzatra, hogy azért raboltak ki mert nem volt közvilágítás.

Polgárőrség egyébként civil szervezet, pénze tagdíjakból és pályázatokból van meg esetleg ha az önkormányzat ad nekik valamennyit. Legalábbis errefelé így van.

2015. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem csak ezért, de nyilvánvaló, hogy hozzájárult.

Totális sötétség van felénk.

És mi a helyzet azzal, hogy az önkormányzat diszkriminál, és egyes lakóinak nem azt nyújtja, amit másoknak?

Milyen alapon vonja meg tőlem azt, amit másnak biztosít?

2015. nov. 30. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:

"nyilvánvaló, hogy hozzájárult"

Ez nem jogi fogalom. Egy per esetében ez édeskevés lesz bizonyításnak.

2015. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

írtam, hogy értem.

de a diszkrimináció jogilag is megállja a helyét, mivel van, akinek biztosítanak egy szolgáltatást, másnak meg nem.

2015. nov. 30. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy állja meg. Amikor odaköltöztél, akkor is tudtad, hogy nincs közvilágítás. Az ingatlanok is feltehetőleg olcsóbbak voltak ott.
2015. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem volt olcsóbb, elég sokat megnéztem annak idején.

a közvilágítást pedig ígérik régóta.

2015. nov. 30. 21:18
 8/8 A kérdező kommentje:
meg attól, h akkor még nem volt, még lett volna ideje megcsinálni, h egyenlő feltételeket teremtsen.
2015. nov. 30. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!