Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzatnak kötelessége...

Az önkormányzatnak kötelessége adnia a közmunkásoknak védőfelszerelést, még ha csak 1-2 hónapra is hívták be?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt kesztyűre, munkaruhára, vagy esetleg acélbetétes bakancsra.

Sajnos hiába van több szakmám is, munkanélküli vagyok, és kiközvetítettek az önkormányzathoz közmunkásnak.

De viszont egyetlen védőfelszerelést sem adtak, sem egy kesztyűt, amiben a térköveket pakoltuk, és sem egy bakancsot, amiben ástunk volna...

Most csatornát szeretnének ásatni velük, de pl bakancsot, semmit nem adnak, saját sportcipőben kezdjünk el ásni..

Én ugy tudom, hogy ugyan annyi joga van a dolgozónak, mint bármely másik munkahelyen , és a munkáltatónak is kötelezettségei a dolgozókkal szemben, és biztosítaniuk kellene védőfelszereléseket, mint munkaruha, mint egyéni védőfelszerelések... De hát ezt nem teszik meg, és vissza fogom utasítani ezt az ásásos munkát, ugyanis saját sportcipőben ásni.. aminek a talpa rövid idő után megis fog törni, mert nem arra van kitalálva.

Biztosítaniuk kellene megfelelő felszerelést, én ezt gondolom.


2014. szept. 29. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A feladathoz hozzátartozik a védőfelszerelés, ennek az alkalmazás idejéhez nincs köze. Csak nálunk megy az, hogy inkább kifizetik a bírságot és az egészségkárosodás után a kártérítést, minthogy betartsa a szabályt.
2014. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Közmunkás nem igazi munkás, neki semmi se jár.
2014. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen ugyanazok a munkavédelmi szabályok vonatkoznak az önkormányzatokra is, mint munkáltatóra, mint bármelyik másik cégre, munkaadóra. Ha az adott munka elvégzéséhez előírnak munkaruhát, védőfelszerelést stb, akkor azt biztosítani kell, ha közmunka, ha nem. Azt nem tudom, honnan lehet tudni, jelen esetben jár e.
2014. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kesztyűt szerszámot kapsz, ha raktárnál kérsz meg láthatósági ruhát.


Ruha cípő sajátodat kell venni, vagy beszéld meg fönőkkel.

2014. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!