Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adjon vki választ nekem erre...

Adjon vki választ nekem erre pls, most még nem lehetséges amiről éppen értekeznek?

Figyelt kérdés

Gondolok kiemelten a

1, távmeghallgatásra, videokonferenciára?

2, a tárgyalás rögzítésére (akár hang akár video)?


Kérésre sem állnak rendelkezésre jelenleg ezek még a magyar bíróságokon?


[link]


2015. dec. 1. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Valaminek a technikai lehetősége és rendszerbe állítása között óriási különbség lehet. Az elsőnek a meglétét senki sem vitatta, a második megvalósítását most jelentették be. Hogy meg is teszik, hogy képesek-e rá, arról meg még korai csevegni.
2015. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de mi az hogy most tervezik? hát ha egyszer egy tárgyalás nyilvános, akkor én mint egyszerű állampolgár, miért nem mehetek be és miért nem készíthetek a saját videokamerámmal felvételt a tárgyalásról? elvégre az állam képviselői vannak ott, alapvető jogállami biztosíték lenne, hogy bármely állampolgár számára ellenőrizhető legyen a bíróság működése. nem?


és az első válasszal se értek egyet, ne viccelj, én külön kérelmeztem a Skypen történő konferenciát, mivel hosszabb ideig külföldön voltam, na kb az volt a reakció h azt se tudták mi az, h nagyjából csak káromkodásnak vették és persze elutasították. tehát tény, hogy nem működik. vagy mire értetted, hogy jelenleg is működik?

2015. dec. 1. 10:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem készíthetsz csak úgy felvételt, mivel léteznek személyiségi jogok is! Nem adtak neked engedélyt a rögzítésre, s nem tudhatják, hogy mire és hogyan használod majd fel.
2015. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de hogy létezne már személyiségi jog egy nyilvános tárgyalás esetén? hát ez így akkor egyenlő azzal, hogy kvázi indirekt kimondják a bíróságok ellenőrizhetetlenségének legalitását.... vagy akkor tegyék zárttá a tárgyalást, viszont kőkemény indoklással csakis.


szal valahogy sehogy se passzol ez, mindenesetre ha bele gondolsz, visszaélésre bőven ad lehetőséget.

2015. dec. 1. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért ne létezne személyiségi jog egy tárgyaláson? Ilyen alapon felvehetnéd egy ember minden pillanatát, amikor nyilvános helyen van.
2015. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem, ugyanis minden ember nem az állam nevében jár el, pontosabban nem azt képviseli. egy bírósági eljárás nyilvánosságához viszont minden létező feltételt jogszabályilag garantálni kellene. (persze mindig elfelejtem, hol élünk ... )
2015. dec. 1. 18:11
 7/10 A kérdező kommentje:
ez ugyanaz kb minthogy nem lehet az állam nevében eljáró rendőrök arcát mutatni, ami szintén egy nyilvánvaló visszaélés a jogállamiság ellen, hiszen alapvető elvárás lenne az állam erőszakszervezete tevékenységének bárki által történő nyomon követhetősége ....
2015. dec. 1. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Visszaélések, bűncselekmények bizonyítására most is elfogadják a felvételeket.


Egy tárgyaláson jelen vannak a tanúk és a sértett is, akiknek kötelező ott lenniük, s ezáltal a te felvételedre is felkerülnek.

2015. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de épp ez az hogy itt nem tanúkról van szó, hanem pont a kedves bíró durva visszaéléseit szeretném leleplezni .... szted miért ütközik olyan nagy akadályokba a bizonyíthatóság?
2015. dec. 1. 22:14
 10/10 A kérdező kommentje:

tehát nem, hidd el nem fogadják el. már volt h próbáltam, annak az lett a vége, h a szakértő "természetesen" megállapította, hogy "nem igazolható a felvétel eredetisége".


de nézzük a másik oldalról a dolgokat: nem az én mániám a felvétel, ellenben vajon a bíróságnak miért is fűződik olyan őrült nagy érdeke ahhoz, hogy megakadályozza, hogy objektíven bizonyítható legyen a tárgyalás egésze? ugye ez azért felvet jó kérdéseket ...

2015. dec. 1. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!