Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ledolgoztathat céges tanfolyam...

EagleHUN kérdése:

Ledolgoztathat céges tanfolyami időt a munkáltató ingyen munkával, ha közben a cég területét sem hagytam el?

Figyelt kérdés

Szóval szombatonként a munkahelyemen belül a munkahelyem által finanszírozott angol tanfolyamra járok. Alkalmanként 4 tanóra, +1 szünet, azaz kicsivel több mint 3 órahossza időtartamban.

Mivel folyamatos a munkarendem néha (havonta egyszer) a munkaidőmmel is egybeesik onnan járok át egy másik teremben az épületen belül. Tehát az épületet sem hagyom el, kártyámat nem húzom le hogy kiléptem.


Most utólag megpróbálják kitalálni hogy ezt nekünk majd le kell dolgozni, azaz be kellene jönni szabadnapunkon teljesen ingyen!

A bökkenő hogy semmit nem írattak alá velünk, és erről előre nem is tájékoztattak minket!

Sőt a Szeptemberi Októberi egybeeséseket már lekönyvelték és kifizették!

Sőt amikor a tanfolyamra jelentkeztem és elfogadták még nem is volt folyamatos a munkarend azaz Szabad szombatjaimra vállaltam be a dolgot!


Most utólag és visszamenőlegesen akarják semmissé tenni a munkaidőmet!?

Annak már utánakérdeztem egy másik kérdésben hogy ha a kártyás regisztrációs rendszert átírják valótlanságokra, az minimum magánokirat hamisítás. Sőt ha ez arra irányul hogy ne fizessenek ki valamit az sikkasztás is!

Szóval a kérdés az ha nem írtam alá erről semmit és bár még nem néztem utána a munkaszerződésben sem igen volt erre kitétel, ledolgoztathatják-e? Azaz a munka törvénykönyvében van ilyen kitétel?



2015. dec. 3. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. dec. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem tehetik meg,de...
2015. dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tehetnék, meg de úgy is megtetszik, ha meg hepciáskodsz kivágnak mint macskát szrni. Üdv Agyarországon!
2015. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként tudod miért szüntették meg az Usában a rabszolgatartást?


Azért mert többe került őket etetni és szállásolni mint amennyit bérmunkában fizetni kell nekik. Sejted már Magyarországon miért nincs rabszolgatartás?

2015. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bár zöld kezet kaptatok tőlem, mert szerintem sem, én jogszabályra kérdeztem a dolgot. De ezek szerint nincs ilyen jogszabály.

Amúgy 10 éve ugyanott dolgozom, és nem is a legalacsonyabb (tehát nem operátori) pozícióban, így ha "kivágnak" emiatt jó kis végkielégítést kellene adniuk, plusz biztos hogy beperelem őket (ez már régóta érik nálam más miatt is).

Bár láttam már olyat hogy meghurcoltak kollégát mert szólni merészelt hogy "le***vaany**ta" a közvetlen főnöke.

2015. dec. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!