Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lelövök egy terroristát...

Ha lelövök egy terroristát akkor is elítélnének gyilkosságért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy neadjisten egy párizsihoz hasonló támadás történik és van nálam valamilyen fegyver és fejbe lövöm. Lecsuknának vagy én lennék a nap hőse?
2015. dec. 4. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Emberi élet védelme érdekében szabad.
2015. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindegy a szituáció. Ha az utcán odasétálsz hozzá, és lelövöd, akkor lecsuknak. Ha egy támadás közepette, életveszélyben teszed, akkor önvédelem.
2015. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
ha a fagyállós borászt börtönre ítélték, téged is elítélnek.
2015. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Önbíráskodás miatt elítélnének, de a végrehajtást határozatlan időre elhalasztanák.
2015. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt néznék, hogy a két bűncselekmény egymáshoz mérten mekkora súlyú. Ha megkezdenék a mészárlást és te utána lövöd le valamelyiküket, akkor max. felfüggesztett.


Bár szerintem egy légicsapás, amely során civil hal meg egyenértékű a párizsi merénylők tettével, hiszen a szándék mindkét esetben egyenes és szerintem mindegy, hogy mi által halsz meg, ha már meghaltál.:(

2015. dec. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném, viszont ilyennek, mint te, szerintem a fakard való.
2015. dec. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván lefolytatnának egy tárgyalást, megvizsgálnák a körülményeket, aztán felmentenének.
2015. dec. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon igen, normális országokban nem.
2015. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:
Jogos védelem lenne, nem ítélnének el.
2015. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!