Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csomagküldő kereskedelemnél...

Csomagküldő kereskedelemnél személyes átvétel, hogy működik?

Figyelt kérdés

Vaterán az egyik kereskedő azt írta, hogy mivel csomagküldő kereskeskedésre van vállalkozása személyes átvételt nem tud biztosítani. Kicsit utána néztem és ennyit találtam:


" 1. számú melléklet a 24/1995. (XI. 22.) PM rendelethez


Az Áfa tv. 166. § (2) bekezdésében foglalt feltétel teljesülése hiányában, nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag pénztárgéppel, taxaméterrel tehetnek eleget az alábbi adóalanyok, illetve üzletek:


c)45 a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ‘08 47.1–47.7 és 47.91 (ez a csomagküldő kereskedelem) szerinti kiskereskedelmi, az 56.1 és 56.3 szerinti vendéglátási (kivéve a mozgó szolgáltatásnyújtást), az 55.1–55.3 szerinti szálláshely-szolgáltatási, a 77.1–77.2 és 77.33 szerinti kölcsönzési és a 95.1–95.2 szerinti javítási tevékenységet folytató valamennyi adóalany, üzlet, mozgóbolt, kivéve:


cb) a csomagküldő kereskedelem, kivéve annak nyílt árusítást végző üzlete, bemutatóterme "


Nekem nincs üzletem/bemutatótermem, akkor most nem is kínálhatok személyes átvételi/fizetési lehetőséget? Ha igen, akkor pedig elég nyugtát adni, vagy kötelező számlát írni?



2015. dec. 5. 09:17
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben nem kínálhatsz személyes átvételi/fizetési lehetőséget.
2022. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!