Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden ingatlan eladásnál...

Minden ingatlan eladásnál automatikusan tart a Nav helyszíni szemlét?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az eladást követően az ingatlan forgalmi értékének meghatározása céljából.
2015. dec. 5. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem soha nem tart helyszíni szemlét a NAV.
2015. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam ilyenről.

Két lakást adtam el eddig és nem volt ilyen.

Az illeték kiszabása az adásvételi szerződésben leírt összeg alapján történt meg.

2015. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha szerintük kamu a szerződésben az ár, akkor tarthat
2015. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam voltak kinn. El adtam a házam. Ha az ember 1 éven belül vesz másikat bizonyos értékben akkor az eladás után nem kell fizetni adót. Vettem másikat. Ki jöttek meg nézni mit vettem gondolom gyanúsan olcsónak találták az ingatlant. Egy romot vettem telek árban a telek miatt ráadásul apámtól. Mindjárt gyanús lettem. De igazából annyit ért az ingatlan amennyi az adásvételiben volt. Nem tudtak belém kötni. Ideges is volt az ellenőr mert nem emelhetett kifogást. Mondjuk apámnak csak papiron adtam pénzt de ez már a mi dolgunk.
2015. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mondjuk apámnak csak papiron adtam pénzt de ez már a mi dolgunk."


Pont ezért jönnek ki rokoni adásvételnél. Mert ott nem a pénz számít, hanem az adóelkerülés. Vagyis úgy papírozzák le a rokonok egymás közt hogy ne kelljen adót fizetni, ezt felügyelik.

2015. dec. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen de mindent szabályosan csináltam. Az hogy apámnak nem kellett a pénz az csak egy dolog.
2015. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyenesági rokonok közt (pl apa-fia) alapból illetékmentes a vagyonátruházás.

Ebben az esetben azért mentek ki, mert telekáron került értékesítésre, miközben azon volt ingatlan (ingatlan-nyilvántartásban nem szerepel az épület állapota, csak annyi, hogy van-e és a területe).

2015. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!