Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan ajándékozás esetén a...

Ingatlan ajándékozás esetén a tulajdoni jog automatikusan átírásra kerül, vagy kell az ajándékozottnak lépéseket tennie ez ügyben?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy kell.

különben a földhivatal hogyan tudná meg ?!



az illeték részét nem ismerem ...

2013. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
valakinek el kellene vinni a földhivatalba az ügyvéd által szerkesztett ajándékozásit ... ez lehet az ügyvéd is
2013. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az illetéket kirótták. Ezért gondoltam, hogy akkor a tulajdoni jogot is átírják, és nem nekem kell futkároznom. De úgy látszik, tévedtem, csak erre az ügyvéd is elfelejtette felhívni a figyelmünket.
2013. máj. 29. 17:40
 4/10 anonim ***** válasza:
na várj csak ... ha az illetéket kirótták, akkor azt valaki valahová beküldte, és ez valószínűleg az ügyvéd ... ebből következően a földhivatalba is beküldhette, kérdezz rá
2013. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát én is így gondoltam, csak ez már régebbi ügy, és mostanság valami miatt kétségeim támadtak. A földhivatalnál - vagy hogy nevezik mostanság - viszont elég borsos áron adnak felvilágosítást azt hiszem.
2013. máj. 29. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:

ez tévedés

menj be a földhivatalba

ingyen betekinthetsz.


ha kérsz tul.lapot, annak van díja

2013. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az a minimum, hogy meggyőződsz, hogy megkaptad-e

nem ?!

2013. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak köszönöm a választ.

7-es: hát az a minimum, de úgy gondoltam, hogy ha már kirótták az illetéket, akkor megkaptam. (nem is én vagyok az ajándékozott, de mindegy) Annyira bírom az ilyen kioktató válaszokat. De azért kösz.

2013. máj. 29. 19:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Végképp nem akartam hogy idáig fajuljon a dolog. És nem vagyok provokátor.

A házasság előtti szex nem lehet bűn különben Isten nem adott volna nekünk vágyakat.

Egyes angol oldalak szerint Ferenc Pápa nem ítéli el a szexet.

És az óvszer műanyagból van, ami szigetelőanyag. Így a két nemiszerv valójában nem is érintkezik. Így tényleg nem értem, miért baj az, ha egy boldog szerelmespár jól akarja magát érezni, és megteszik?

2015. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jaj bocsi nem ide, rossz felé kattintottam.
2015. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!