Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy személy szétterjeszti...

Ha egy személy szétterjeszti valakiről hogy homoszexuális (pedig nem az), fel lehet jelenteni becsületsértésért vagy valami hasonlóért?

Figyelt kérdés
Elég sok ember azt hiszi hogy meleg vagyok, 18 éves vagyok. Ja igen és ha elítélik mivel büntetnék meg?
2010. márc. 22. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
nem lehet, főleg nem egy iskolai pletykát.
2010. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Biztos? Érdekes, hogy több 10-20 ember azt hiszi h homokos vagyok, sokan még be is szólogatnak érte, köztük ez a gyerek is... Egyébként ha ezt a gyereket jól megverném szerintetek kicsapnának a suliból? (csak hogy fájjon, de semmi komoly baja ne legyen, szóval 8 napon belül gyógyuló sérülés max...)
2010. márc. 22. 16:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmivel nem hiszem, hogy komolyan foglalkoznának a rendőrségen. Nem vagyok híve a bosszúállásnak, de esetleg Te meg terjeszd el róla, hogy azért hazudozik Rólad, mert kikezdet Veled, és elutasítottad.
2010. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
"kikezdett"- két "T"-vel, bocs. Esetleg tényleg megagyalhatod egy kicsit. Van, aki csak abból ért. (Második voltam.)
2010. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van barátnője, nekem meg nincs, szóval ez egyáltalán nem keltene nagy visszhangot. Inkább megverem, az legalább engem is lecsillapítana, amúgyis eléggé feszült vagyok, főleg miatta. És inkább megmutatom mindenkinek h nem hagyom hogy szórakozzom velem az a kis g*ci, mert eddig hagytam, de ennek vége.
2010. márc. 22. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Sok mindenkit beperelhetne SP xd


a köcsög bu.zi

2010. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha megvered, akár le is csukhatnak, és ott aztán megtudod, milyen homokosnak lenni.
2010. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
rágalmazásért, becsületsértésért lehet perelni
2010. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem verném meg nagyon, csak pár ütés a hasba, esetleg pár pofon az arcára, meg földhözdobnám, azért csak nem csuknak le, amúgy se vagyok még 18, csak majd 6 hónap múlva.
2010. márc. 22. 16:31
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

1 pofonért is beperelhet, az is becsületsértésnek számít

a földhöz vágásból meg ki tudja, nem származik vmi sérülése

2010. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!