Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Trafik vagy bolti rablasnal...

Trafik vagy bolti rablasnal ha az eladonal is van fegyver es lelovi a rablot akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Ha hipotetikusan en vagyok az elado es a rablo csukjaban vagy anelkul fegyverrel vagy annak latszo targgyal jon be majd felszolit, hogy adjam at a bevetelt. Azonban nalam van fegyver, tudom hasznalni es lelovom a rablot. Kamera felveszi az egeszet.


Na, most ilyenkor mi a helyzet, mit kap az elado aki lelotte a rablot?

Nyilvan en nem tudhatom, hogy a fegyver igazi-e vagy nem, mennyi idos rablo.


Van-e kulonbseg az iteletben ha a rablo fiatalkoru vagy felnott, a fegyver igazi vagy nem?


Nem otleteket gyujtok vagy akarok adni, csupan erdekel a jog ebben a helyzetben.



2015. dec. 8. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Önvédelemből teszi akkor csak annyi a kritérium hogy legyen engedélye a fegyverre. De őszintén, te tudnál így cselekedni? Én inkább átadnám a kassza tartalmát és nem lövetném le magam. Esélyes ha előrántanám a fegyvert akkor a rabló is lő.
2015. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor nincs helyzet. Mivel a tettes halott ejtik az ügyet.
2015. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogyan cselekednek. Atfutna az agyamon, hogy ha csukja vam rajta talan nem akar leloni de ha nincs rajta akkor le fog loni mert lattam az arcat.

A szegeny lany akit halalra keseltek a trafikban biztosan nem probalt hoskodni.

Nem lehet tudni mi a valodi celja a rablonak vagy hogy milyen ember. Te szivesen lennel kiszolgaltatva egy vadidegen esetleges vagy nem letezo joakaratanak?

2015. dec. 8. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Fegyverre engedélyt csak speciális esetben kapsz, másrészt annyi nem elég, hogy csuklya van rajta és lelövöd. Ha pedig le is lövöd, akkor sem hiszem jogszerűnek ítélnék meg, kivéve, ha hasonló kaliberű fegyverrel fenyeget. Azt hiszem még létezik az arányos védekezés elve, tehát ha játék pisztollyal hadonászik és te telibe vágod sörétes puskával, akkor hűvösre kerülsz. Ugyanez van, ha nála kés van gondolom. Szerintem teljesen mindegy, hogy mivel támadnak, ha lelövöd, akkor te leszel a hibás. Engem megtámadtak, visszaütöttem, védekeztem, a végén mégis megvertek és én lettem az elkövető. Erről ennyit.
2015. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is, én csak a jog igazságtalanságán sopánkodtam. Nyilván ha leakarnak késelni, akkor gátlás nélkül ledurrantom.
2015. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

17:19


Ez tévedés. Onnantól hogy valaki vagy valakik felfegyverkezve támadnak rád és te megölöd az már jogos védelemnek számít ami a büntethetőséget kizáró ok. Javaslom a "Jogos védelem" büntetőjogi fogalom tanulmányozását.


A fegyver jogi meghatározás szerint: Amit annak használnak. Tehát egy kés, egy székláb, egy lőfegyver, egy íj, egy bot, egy baseball ütő, egy gereblye, stb. Jogilag bármi lehet fegyver amit fegyverként használnak.


A fegyvernek látszó tárgy (jogi megfogalmazásban lőfegyverutánzat) pedig Közbiztonságra Különösen Veszélyes Eszköznek minősül, tehát jogilag egy kategóriában van a baseball ütővel, a szamurájkarddal és társaival. Ez akár egy játékpisztoly is lehet. Egyetlen megkötés, hogy "az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre." Tehát értelemszerűen egy átlátszó vízipisztoly nem az.


Az meg mégis mi hogy hasonló kaliberű fegyverrel fenyeget? Ha bejön egy Tokarev TT-vel amibe 7.62X25mm-es lőszer megy, akkor nem lőheted le egy .45 ACP-vel hanem csak max 9X18 Makarovval? Ezt ugye te sem gondolod komolyan?



Kérdezőnek: Ha bármilyen fegyverrel (teljesen mindegy hogy kés, baseball ütő, lőfegyverutánzat vagy lőfegyver) támadnak meg, te onnantól kezdve megölheted. Ha van kamerafelvétel ami még bizonyítja is a támadást, az csak plusz pont. Arra viszont számíts hogy jó pár hónapnyi meghurcoltatás és csesztetés vár ilyenkor, de a végén legalább megúszod.

2015. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz menekülni, akkor menekülj.
2015. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!