Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes végig vinni a pert?

Érdemes végig vinni a pert?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek

Egy rokonom megtámadott(nem először)

Én akkor kihívtam a rendörséget.

Feljelentést is tettem könnyű testi sértésért.

Most megjött a bíróságtól a papír.

Az áll benne hogy 10 ezer forint illetéket kell fizetnem ha fenntartom a beadványom.

Az egy dolog hogy nekem kell fizetnem mert valaki megtámadott(beletörödök)

De az a kérdés hogy érdemes-e?

Vagyis mennyi esély van rá hogy a büntetés amit a rokon kapni fog több lesz mint 10 ezer forint.

Mert ha csak a bíró ad egy szóbeli megróvást akkor gyakorlatilag magamat röhögtetem ki.

Mert én ugymond fizetek míg az elkövető semmilyen büntetést nem kap.

És ha esetleg tényleg se pénz bírságot se semmit nem kap akkor mi tartja vissza hogy újra meg újra nekem támadjon?


Kérem azokat a jogban járatosakat hogy írják le általában ilyen esetben milyen ítéletek szoktak születni?

Köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 14. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Az az aranyszabály, hogy pereskedni, csak a legvégső esetben. Különösen ilyen piszlicsáré ügyekben nem érdemes.

Még ha a bíróság neked is adna igazat és a befizetett pénzed visszakövetelheted, az egész cécó nem éri meg a sok beleölt energiát. Hagyd az egészet ahogy van és békélj ki a szomszéddal.

2015. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy megéri-e senki se fogja tudni látatlanba megmondani.

Fizetni azért kell, mert a könnyű testi sértés csekély jelentőségű, de gyakran megtörténik, magánindítványra indul csak eljárás, ami illetékköteles. Ha bűnösségét megállapítják, akkor ezt visszakövetelheted az egyéb költségekkel együtt (pl látlelet).


Ha a konkrét büntetésre vagy kíváncsi, akkor az ilyen esetekben ne reménykedj túl sokban. Szinte biztos, hogy megússza intézkedéssel, legfeljebb a kiszabható legkisebb pénzbüntetéssel. De(!!) ennek nyoma marad, ha legközelebb is elkövet valamit, akkor a korábbi eseteket is figyelembe veszik, így mivel azt írtad többször is követett már el hasonlót, előbb-utóbb komolyabb büntetésre számíthat.

2015. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a két válaszolónak


Egyébként hogy kell a 10 ezres illetéket leróni?

Köszi annak aki válaszol:)

2015. dec. 14. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt.

Feljelentést tettél. Ezt a rendőrség mint bűnügyet (vagy szabálysértést) kivizsgálja és vagy saját hatáskörben állapít meg bírságot, vagy vádemeléssel megküldi a bíróságnak. neked itt mint sértett semmi dolgod.


Illetéket akkor kellene fizetned, ha polgári peres eljárást indítottál, mert mondjuk valamilyen kártérítésre tartasz igényt.

2015. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4 es:


Magyarországon az a helyzet hogy vannak olyan bűncselekmények amik ugynevetzett "magánindítvány" útján zajlanak

Vagyis nem az állam a felperes és a vádló hanem a sértett.


És ilyenkor fizetni kell iletékeket.

Pl: könnyű testi sértés, zaklatás meg több ilyen eset

Vagyis a magyar állam magára hagyja a sértetteket és a bűnözök röhögnek.

Ilyen magánindítvány esetén bírósági illetéket kell fizetni!!!

A sértetnek!!!

Vagyis ha mész az utcán és valaki pofán vág, és feljelented az neked pénzbe kerül

És aztán a bíróság ítél valamit

Mondjuk egy szóbeli ejnye benyét

A vége az .....

Hogy te vagy akit pofán vágtak

te vagy aki fizettet azért hogy az igazságszolgáltatás megvédje

És te vagy az aki aztán nem kapja meg a megfelelő elégtátelt

az elkövető meg röhög és jövő héten ha össze futsz vele az utcán megint pofán vág mert tudja hogy ugyse kap büntetést(komoly büntetést)

Viszont ha pár pofán vágás után megunod és"visszaütsz" akkor önbíráskodás, garázdaság meg mifene miatt tüti rábacol

Ez a mai magyatr valóság ahogy kezdek rájönni.

Szerintem szánalmas.

2015. dec. 14. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom már eldöntötted, mi legyen.

Ha tényleg ennyire biztonságban vagy agresszorként, javaslom menj és verd el alaposan a rokont.


Akkor aztán helyrebillen a kis lelked, meg igazság is lesz.

Ha meg feljelent, majd ő fizet 10K-t és te kapsz ejnye-bejnyét.


na, milyen ötlet? :-)

2015. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!