Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pakolom a korhazi taskakat,...

Pakolom a korhazi taskakat, sok helyen olvasgattam mit erdemes vinni! Leirom miket rakta, ami hianyzik leirnatok nekem?

Figyelt kérdés

Szülöszoba: Leletek,szemelyi,lakcim es taj kartya,apasagi nyilatkozat. 1db haloing,papucs,zsepi,wc papir,tusfurdo,torolkozo,tenna betet.


Korhazi napokra: 2db papucs,zokni,kontos,melegito felso es nadrag,pizsi,fehernemu,tenna betet es egy csomag ejszakai betet,wc papir,nedves torlokendo,tusfurdo,sampon,evoeszkoz,pohar,fogkefe,fogkrem ,egy csomag pelenka,popsitorlo,popsikrem,hintopor.kis sapka,baba pled.mellszivo.. Jo esetben elvileg 4napot kell bent lenni! Mennyi haloinget rakjak? ahogy lehet szeretnek pizsire valtani mert nem szeretem a haloinget.


2015. dec. 9. 08:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Remelem nagyjabol minden megvan! A valaszokat koszonom elore is!
2015. dec. 9. 08:18
 2/18 anonim ***** válasza:

Szülőszobàra:szénsavmentes víz,szőlőcukor.Ha apás szülés lesz,akkor apának vegyétek meg a ruhát,neki is kell kènyelmes papucs,meg enni/inni való.


Osztályra:Babának 70%-os alkohol,textil pelenka,kis zokni vagy kesztyű,törölközőt többet vigyél.Én sem szeretem a hálóinget,de praktikusabb,főleg ha nagyon vérzel.Én még ajánlom az egyszer használatos bugyit

2015. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Még valami,vigyél bimbóvédő krémet,meg esetleg bimbóvédőt,nem lehet tudni,hogy fog menni a szopi.
2015. dec. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott valami.10x10 es mull lap.Nekünk abból 2 csomag majdnem elment.Nem biztos,hogy a kórház biztosítja a köldökcsonk ellátáshoz a dolgokat.Nálunk mindent mi vittünk.
2015. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Oh koszonom szepen! Ezek majdnem kimaradtak.
2015. dec. 9. 08:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is hálóingből vinnék többet(3-4db), inkább legyen több, és ne legyen rá szükség! Én volt, hogy egy nap 2-t is elhasználtam, mert véres lett!😊
2015. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Ásványvíz fontos a vajúdásra meg a kórházi tartózkodásra is. Én vajúdás alatt több mint egy üveg vízzel megittam, a tej beindulásához pedig napi 3-4 liter folyadékot javasolnak.

Érdemes a babának is bevinni egy-két szett ruhát, akkor is ha biztosítják a ruhákat a kórházban (nem mindenhol), mert ha esetleg összekakilja/bukja magát, és épp nem érnek rá a nővérek, ne kelljen úgy lennie sokáig.

Én elhasználtam napi egy hálóinget, eléggé véreztem az első napokban, de ez egyénfüggő. Pizsiben is lehetsz, ha az kényelmesebb, nem kötelező a hálóing.

2015. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy egy kórteremben leszel a bébivel? Mert ha nem, akkor a babának csak elég a hazamenős ruhácskája.

Egyébként ne aggódj, ha bármi hiányozna, szólsz apukának, és be tudja neked vinni.

Ami még eszembe jutott, ha esetleg császár lenne, nálunk a következőket kellett még vinni az őrzőben töltött 12 órára:

egy-két csomag keksz, és 1-2 üveg ásványvíz.

Ezeket még a fekvés alatt el is kellett fogyasztani, adtak az üveghez rugalmas szívószálat, mert ugye nem volt szabad még a fejet sem emelni.

Ja, és ami nekem kínos pillanatot okozott, a hálapénz átadása :D

Ugyanis nálunk az utolsó napon szokás átadni, amikor kiszedik a varratokat. Igen ám, de a köntösömön nem volt zseb, amibe elrejthettem volna borítékot. Aztán reggel szólt az orvosom, hogy 11 után mehetek a vizsgálóba, én meg hirtelen néztem magamon körbe, hogy mégis hogyan vigyem diszkréten a borítékot, végül a szobatársam kölcsönadta a köntösét, amin volt zseb. :D Kínos volt, igen kínos...

2015. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a korházat kérdezd meg mit adnak.


Nekünk pl a szülöszobán adtak inni minden mennyiségben, minden sarkon vizespalackok voltak. Betétet, hálosbugyi is ott volt,és egyböl adták fel...

Szüléshez egy nagy polot vagy könnyü nyári ruhát ajánlottak, mert ha sokáig tart a vajúdás elküldenek sétálni a korházba vagy a korház kertjébe. Ès egy kemény papucs. Ennyi. Ha kádas szülést akartam volna még törölközöt.


A babás részen adtak a babának mindent, pelenkát, ruhát, tisztálkodo szereket.Nekünk hálos bugyi és betét is volt minden mennyiségben. Napközben melegitöben voltam, este meg pizsiben, egy pizsi elég volt, mert betéte rendszeresen cseréltem. Oda kellett törölközö és tisztálokodo szerek.

2015. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Még nem késő rákérdezni, hogy konkrétan az a kórház, ahol te szülsz, mit és milyen mennyiségben biztosít!

Akár itt is kiírhatsz egy kérdést, jó eséllyel lesz valaki.

Óriási szórás van a kórházak között. Nekem azok közül, amit a többiek sorolnak, szinte semmi se kellett.

2015. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!