Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak szerintem lenne jó ötlet...

Csak szerintem lenne jó ötlet ez, vagy egy hasonló törvényrendelet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy minden jelentősebb politikus, országgyűlési képviselő, tárcavezetők, miniszterek és főleg a kormánytagok évente legalább egyszer kötelesek lennének egy fórumon részt venni, ahol egy független bizottság által továbbított, az ország lakosságától begyűjtött kérdésekre kellene válaszolniuk a munkájukkal és az országgal kapcsolatban, ha kell, akkor a legutolsó nüansszal is el kellene számolniuk. Természetesen civilek is részt vehetnének a rendezvényen, de csak, mint nézők, illetve ezeket az eseményeket közvetítené a tévé is.

Ezt úgy képzelem el, hogy minden szavazókorú állampolgár az év elején kapna egy listát, rajta a számon kérdendő politikusok neveivel és mindegyik mellé írhatna egy kérdést, amire választ vár az adott embertől. A kérdések természetesen nem olyanok lennének, hogy "Hányad a lábad Viktor?", vagy, hogy "Mit ettél tegnapelőtt Vona?", hanem kizárólag a hivatásukra vonatkozóak lennének. Ezeket a listákat aztán egy bizottságnak továbbítanák, akik összeszámolnák a kérdéseket és a leggyakrabban feltetteket továbbítanák a politikusoknak, akiknek 2-3 órájuk lenne ezeknek a kifejtésére. Ha valamelyikük nem jelenne meg, vagy nem tudna értékelhető és nem utolsó sorban igaz választ adni ezekre, azt felfüggesztenék az állásából kötelezettségszegés vádjával. Ezeket az eseményeket pár tíz millióból meg lehetne valósítani, amire egy elkülönített alapból szereznék a pénzt, amihez a polgárok is hozzájárulhatnak a saját felajánlásaikkal.

Ezzel megvalósítható lenne a képviseleti demokrácia legalapvetőbb aspektusa, miszerint a nép által megválasztott, őket képviselő emberek kötelesek számot adni az őket megválasztó népnek. Lehet, hogy van már egy hasonló intézmény, bár én nem tudok róla, mindenesetre ha van, akkor legyetek szívesek írjátok meg kommentben.



2015. dec. 17. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, tudnának neked szép válaszokat adni.

A dumában nagyon jók.

2015. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket a listákat aztán egy bizottságnak továbbítanák, akik összeszámolnák a kérdéseket és a leggyakrabban feltetteket továbbítanák a politikusoknak"


Ahogy én az ilyen "bizottságokat" ismerem, ugyanaz történne, mint amikor egy újságíró készít interjút a politikusokkal: szépen előre odaadnák a listát a megkérdezettnek, aki rendre kihúzná a neki "kényes" kérdéseket, így ezekre nem is kell válaszolnia.

Aztán a polgár meg járjon utána, hogy melyek voltak a leggyakrabban feltett kérdések!

Vagyis ott lennénk, ahol a part szakad; továbbra is ugyanaz a lökött "politikus" szöveg menne, csak egy csomó energiát és pénzt pocsékoltunk volna el...

2015. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A civileket úgy értettem, hogy bizottságon kívüli emberek, amúgy maga a bizottság egy alulról szerveződő, civil kezdeményezés lenne, aminek a tagjai szintén számon kérhetőek. Ők is kötelesek publikálni, hogy milyen kérdésből mennyi jött, illetve az eseménysorozat végén el kell számolniuk az általuk elköltött pénzzel kapcsolatban. Pénzt csak a számukra elkülönített alaptól fogadhatnak el, a polgári falajánlások alatt önkéntes munkát értettem.
2015. dec. 17. 08:57
 4/4 anonim ***** válasza:

egen, csak egy ilyen idealis vilagban nem rablo gazemberek kerulnenek hatalomra, tehat nem is lenne erre szukseg.


Miert gondolod, hogyha az ujsagirot le lehet fizetni, akkor ezt a gardat nem? Mindenkinek van az a penz, allas, vagy megfelemlites (na, nem gyilkossagra gondolok, de boven elejteni, hogy a fonokod amugy a hivem, es lehet, hogy a budos eletben nem kapsz tobbet munkat a szakmadban), es maris kihuzodik onnan az a kellemetlen kerdes.


Ezt maximum egy anonim halozati rendszerben lehetne, de az feltorheto, illetve akar spambotokkal is tamadhato - tehat kene egy egyedi azonositas, ami megkerulhetetlen, es biztositja, hogy valoban csak az szavazzon es adjon le kerdest, aki akar. Ez meg totalisan kivitelezhetetlen.

2015. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!