Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kiadnak olyan könyvet melyben...

Kiadnak olyan könyvet melyben egyetlen világban (mint Conan világában) egy ember körül, de nem összefüggő novállakat írok. Pl ilyen-olyan kaland, teszem én azt megbízzák egy rablással, vagy valami hasonló. Megoldható lenne szerintetek? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az adott világ szerzői jogvédelem alatt áll, és nincs rá hivatalos engedélyed (tehát nem fizetsz jogdíjat), hogy felhasználd, nem írhstz ilyet. A Conan esetében, ahogy én tudom, még nem beszélhetünk közkinccsé válásról, így ahhoz nem írhatsz novelláskötetet.

De például a Holmes-univerzum egy jelentős része már szabadon felhasználható, volt is ebből egy elég nagy per.

2015. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Novelláskötetet manapság nagyon ritkán adnak ki a kiadók, egyszerűen nem térül meg. (Antológiát még csak-csak, de arra alig van példa, hogy a kötet összes novellája egyetlen szerzőtől származzon, aki ráadásul ismeretlen is.) Nagyon-nagyon jól kell írnod ahhoz, hogy erre esélyed legyen; tudom, hogy összefüggenek a novellák, és tematikailag jobb lenne, ha egy kötetben szerepelnének, de nagy valószínűséggel mégis jobban jársz, ha nem a teljes novellafüzérrel házalsz a kiadóknál, hanem kiválasztasz egy-egy jobban sikerült írást, és megpróbálsz pályázni vele, hátha bekerülsz egy folyóiratba vagy antológiába.
2015. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!