Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új törvények szerint...

Az új törvények szerint építhetek egy 300 m2-es állíttartó épületet is mindenféle engedély nélkül? Kell-e hozzá ez az elektronikous napló vagy mi? Ami házakhoz kell?

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Az új törvények szerint még semmit sem tudni. Zavarosak. Elvileg tetővel lefelé és pincével felfelé is építheted. Még az sem tisztázott, ki a hibás, ha az egész a fejedre omlik. Neked biztos nem lesz jó, de szerencsére annak akkor már nem lesz jelentősége.

Tudod, ez nagyszerű vívmány. Megszüntethető az építészeti egyetem. Házat hozzáértés nélkül is építhetsz, de hamarosan biciklire nem ülhetsz jogosítvány nélkül.

2015. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, mivel ahhoz más engedélyek is kellenek. Ráadásul akárhova nem is építhetsz ilyen jellegű épületet, lásd HÉSZ és településrendezési terv.


Elektronikus napló szerintem ugyanúgy fog kelleni mindenhez, mint eddig. De még nem tudni. Még csak a héten dobták fel a dolgot.


1: Azért nem ennyire cudar a helyzet de tény, hogy semmit nem tudunk még a törvényről. Mellesleg a tervező lesz a felelős azért, hogy megfeleljen a különböző jogszabályoknak és a kivitelező fmv pedig azért, hogy ne dőljön össze. Amúgy az áfa kérdéssel szerintem komolyabb gondok vannak, mint ezzel.

2015. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!