Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rendőrség talál nálam...

Ha rendőrség talál nálam legális herbál füstölőt (ami nincs rajta a C-listán) mit tud velem csinálni?

Figyelt kérdés

Nyilván először biztosra kell menniük, hogy legális dologról van szó, tehát gondolom lefoglalják a cuccost.


Utána mi történik? Indul valami eljárás ellenem? Ha megvizsgálta a rendőrségi szakértő az anyagot utána visszakapom? Vagy lehet, hogy olyan sokáig elhúzódik az eljárás, hogy addigra rákerül a C-listára, és akkor büntető eljárást indítanak ellenem?


Esetleg bevihetnek drogtesztre, hogy nincs-e a véremben, vizeletemben más illegális anyag? Tényleg csak véradásra vagyok kötelezhető, vizeletadásra nem?


(légyszi az egészségharcosok kíméljenek, maradjunk végig a törvény és a jog témájánál.)



2015. dec. 23. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, indul eljárás, de vádemelésig nem fog eljutni az ügy.

"utána visszakapom"

Elméletileg igen, de ne nagyon számíts rá.

"addigra rákerül a C-listára"

Nem vagy büntethető ilyen esetben, de vissza már nem kapod.

"bevihetnek drogtesztre, hogy nincs-e a véremben, vizeletemben más illegális anyag?"

Be bizony.

"Tényleg csak véradásra vagyok kötelezhető, vizeletadásra nem?"

Nem, mindkettőt elvégezhetik. Ha nem működsz együtt, akkor jön a testi kényszer és katéter.

2015. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És olyat lehet, hogy én magam kérem, hogy inkább vér mint vizeletvizsgálatot végezzenek, vagy ezt ők döntik el?
2015. dec. 23. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a vizeletvizsgálattal csak egy gyorstesztet végeznek, hogy egyáltalán kimutatható e valami a szervezetedben. Ha a teszt elszíneződik akkor mész vérvételre. (egy gyorsteszt 1000-1500 ft, egy ilyen jellegű vérvizsgálat meg valami 60.000-80.000 ft, pont ezért csak akkor végeznek vérvizsgálatot, ha már valami gyanítható)


A vizeletvizsgálatot (gyorstesztet) nem, a vérvételt már tudtommal meg lehet tagadni. De ha megtagadod a vérvételt akkor azzal elfogadod a vizeletvizsgálat eredményét. Ez azért számít, mert vannak olyan gyógyszerek, amik elszínezhetik a gyorstesztet, ezért a vérben kutakodnak tovább hogy pontosan mi színezhette el.


Amennyiben valamit rosszul tudok, akkor kérlek, javíts ki. Ezt még egy ismerősöm mesélte aki vagy 6-7 éve ment át ezen a dolgon.

2015. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elöszőr kihallgatnak, ekkor el kell mondanod, hogy nem tudod mi ez az anyag, ami nálad volt.

Főleg vizeletvizsgálatot szoktak végezni, de ezt csak akkor vagy köteles adni, ha gyanúsított vagy.

Engem rendes fűvel felmentettek, mert azt mondatm fogalmam nincs, hogy mi volt az, nem fogyasztottam még kábitószert, és abból sem sem szívtam.

2015. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az utcán elkaptak 2 teli zacsival.

Akkor a piával való kombó után elég roszul voltam,ténferegtem. Megállított 2 rendőr.

Átkutattak,megtalálták,elmondtam nekik h melyik boltban vettem(akkor még lehetett boltban is kapni).

Visszaadták egyből,és hazaküldtek.

Semmi gond nem volt belőle,de csak mert bolti volt.

2016. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
remélem jól seggbeb.sztak a gumibottal.
2016. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1 kényszeríteni senkit nem lehet te beteg állat!
2018. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!