Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik egy bírósági...

Hogyan zajlik egy bírósági tárgyalás? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Júniusban zebrán elütöttek. Én teljesen ártatlan vagyok.Eltört a csipőm, 1 hónapon át feküdtem. Nemsokára lesz a tárgyalás,viszont nagyon félek. Az lenne a kérdésem, hogy ez hogyan fog zajlani? Kb. kik fognak kérdezősködni tőlem, és miket? 14 éves lány vagyok.

2015. dec. 28. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ügyész és az ügyvéd kérdezősködhet, de nem feltétlenül fognak.

Nem kell megijedned, csak maradj nyugodt és az igazat válaszold mindenre.

2015. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugi semmi ijesztő nem lesz benne. Válaszolsz és kész, lehet hogy még kártérítést is fogsz kapni. Szóval ne ijedj meg semmiképp! :)
2015. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kérsz kirendelt védőt, akkor ott se muszáj lenned, bár nem tudom, arra még van-e idő elintézni. Kártérítési perről van szó?
2015. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként lesújtó, hogy a magyarok nagy része mennyire tudatlan jogi ügyekben. Ezt nem rád értem kérdező, mert te csak 14 éves vagy, neked még nem is kell annyira tudnod ezeket a dolgokat, de a válaszokról lerí, hogy fingjuk sincs az egészről a válaszolóknak. Először is tudni kéne, hogy milyen perről van szó. Te adtál be keresetet a gázoló ellen? Kártérítési ügyről van szó? Akkor viszont ügyvéd nagyon kellene, mert anélkül nem sokra jutsz. A gázolónak is bizonyára lesz védője. Szüleid nem segítenek ebben? Mert azért ez az ő dolguk lenne elsősorban.
2015. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Mi jelentettuk fel azt, aki elutott, karteritest varunk. Persze, nekem is vagy ugyvedem, meg gondolom neki is. Nyilvan a szuleim is segitenek, de megis engem utottek el, en voltam ott, tolem fognak kerdezoskodni.:/

2015. dec. 28. 16:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is milyen tárgyalás lesz?

Büntető?

Mert abban az esetben gondolom téged, mint sértettet fognak kihallgatni. Bemész a bíróságra, ha szólítanak, bemész. Magaddal kell vinni a személyi igazolványodat és a lakcímkártyádat. Megkérdezik, hogy kéred-e az adataid zártan történő kezelését. Bár ha ezt nyomozás során nem kérted, akkor utána már nem azt mondom, hogy felesleges, de valójában nem sok értelme van.

Utána figyelmeztetned téged különböző dolgokra, aminek az a lényege, hogy köteles vagy az igazat elmondani.

Ezután nyilatkozol, hogy megértetted-e a figyelmeztetést. Utána pedig elmondod, hogy mi történt és hogy történt. Ezután pedig a bíró kérdez. Ha ez megtörtént, akkor lehet kérdése az ügyésznek is, vagy ha a vádlottnak, azaz a gázolónak van védője, akkor ő is feltehet kérdést, illetve magának a vádlottnak is lehetnek kérdései és észrevételei.

Ha ellentétesek az általad és a vádlott által elmondottak, akkor szembesítésre kerülhet sor.

Majd pedig megköszönik a megjelenésedet és távozhatsz.

Ez van, ha büntető ügyről van szó.

Amennyiben pedig nem büntető, úgy más a helyzet.

2015. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!