Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírság kiszabásakor meg...

Bírság kiszabásakor meg szokták kérdezni, hogy "elismeri a szabálysértést? ". Mi történne, ha nemmel válaszolnék?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentenének.

Azért kérdezik meg, mert a helyszíni bírság kiszabásának az egyik feltétele, hogy az elkövető elismerje a szabálysértés elkövetését.

Ha nem is mered el, akkor nem tehetnek mást, mint hogy feljelentenek.

2015. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bevisznek és széllyel vernek tonfával. :D

Szóval, ha nem ismered el, akkor helyszíni bírságot eleve nem lehet kiszabni, hanem feljelentenek. A szabálysértési hatóság küldeni fog egy idézést, hogy menj be vallomást tenni a tényállás tisztázása végett. Előtted/utánad az intézkedő rendőröket is beidézik, ők is vallomást tesznek. Aztán az ő vallomásuk alapján szépen ugyanúgy megbírságolnak.

2015. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2.:

" Aztán az ő vallomásuk alapján szépen ugyanúgy megbírságolnak" - Kis pontosítás: nem ugyanúgy, hanem sokkal jobban!

:-)


Feljelentés miatti bírság mindig lényegesen több, mint a helyszíni bírság lett volna.

2015. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel akkor, ha elismered, gyorsított eljárásban helyszíni bírságot tudnak kiszabni, ha meg nem, akkor rendesen le kell folytatni a szabálysértési eljárást.

Szóval nem mindegy.

2015. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy valami ilyesmi. Gondolom, azért kötelességük megkérdezni.
2015. okt. 9. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hiszen egyrészt tényleg gyorsabb, másrészt neked is jobb: nem jelenik meg az erkölcsidben, nem lesz nyoma, sokkal olcsóbb... Ez kb. a hivatalos és nem illegális módja a "fizess, és felejtsük el egymást"-dolognak.
2015. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A dolog függ a szabálysértés milyenségétől is, de a rendőr köteles megkérdezni, hogy elismered e a szabálysértést. Ha elismered, mehet a helyszíni bírság, fellebbezés nem történik és nagyjából vége is van a dolognak.


Engem elkapott 2 rendőr, mert nem a zebrán mentem át. Nagyjából rajtam kívül 20 ember ment egy tömegben, a rendőr páros férfi tagja pedig engem kivett a tömegből, mert rámertem mosolyogni a társára, aki nő volt.

Jött a sablonszöveg a dolgokkal kapcsolatban, viszont kihagyták a dologból, hogy elismerem e a szabálysértést, helyette azt kérdezték, hogy helyszíni bírság lesz vagy feljelentés. Megkérdeztem, melyiknél mekkora az összeghatár, amire nem a jogszerű tájékoztatást adta. Elmondta a helyszíni bírság összegét, ahol az adott büntetési tételnél nagyobb összeget mondott. Aztán megkérdeztem, hogy a feljelentés mit von maga után, amire azt válaszolta, hogy majd meglátom.

Kértem a feljelentést, megtörtént, fellebbeztem és az ég világon semmit sem kellett fizetnem...

2015. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Állítod, hogy nem ismered el, mert nem tettél semmi szabálysértőt.


Aztán ha bemész akkor elmondod, hogy csak annyit tettél amikor megállítottak közúti ellenőrzéskor, hogy nem fizetted ki nekik zsebbe amit kértek tőled, ha nem fizetsz feketén, akkor azt írják le ezt és ezt tetted. Mivel nem fizettél zsebbe, most itt vagy és védekezned kell az ellen a vád ellen amit nem követtél el.


Csak azért írom, mert végig futott a fejemben, mi van ha valaki ezt így végig mondja? Akkor is megbírságolják csak mert nem fizetett zsebbe és számon kérik a járőröket? Egyáltalán elhiszik, vagy azt hiszik el, amit az állítólag vesztegetésre felbujtó bajtársak állítottak és utána jobban ellenőrzik őket szolgálat közben? Gondolom ez lenne. Csak érdekes gondolat.


Olyan volt már 25 évvel ezelőtt, hogy az öregemnek a kocsiját vezettem és bele futottam trafipaxba. kijött az öregnek a gyorshajtás, de mivel nem volt jogsija mert mozgássérült, ezért behívták és velem mint kísérővel bementünk a rendőrségre megnézni a filmet, "hátha felismerjük" ki vezette a kocsit. Szerencsére még véletlenül sem lehetett látni a fejtámlától semmit, még a fej alakját sem. Aztán nem lett semmi belőle mert nem azonosítható a vezető. Azóta ez már változott és a tulajnak kell érte felelni.

2015. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dranika válasza:
Mivel a "KET" alapján kell a döntést meghoznia az eljárő hatóságnak ezért 2 lehetőség van. Ha elismered a szabálysértés tényét akkor nincs miől beszélni a továbbiakban akkor a helyszínen születik egy határozat ami ellen nem lehet fellebezni. Ha nem ismered el akkor jön a másik út ami ugye a feljelentés. Itt van esélyed arra(igaz elég csekély), hogy az említett összeget elengedjék, vagy akár meg is duplázhatja a szabálysértési előadó.
2015. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!