Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halotti anyakönyvi kivonat,...

Halotti anyakönyvi kivonat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagymamám, elhunyt múlthéten szerdán, én mint unokája vele éltem 20 évet, a ingó ingatlan átkerült a nevemre eltartási szerződéssel, voltam vállalkozónál, intézik a hamvasztást, de közben a fia, kicsit zabos, a nejével együtt, most engem támadnak, kérdés, az eredeti anyakönyvi kivonattal tud e bármit is kezdeni a fia, ha esetleg hozzájuk kerül? mert közös megbeszéléssel, a fia most kifizeti a temetést, ahogy sikerült pénzt szereznem adom is neki vissza, de ha nem megyek vele, hétfőn, és neki adják oda a halotti anyakönyvit, lehet e gond belőle ha esetleg nekem nem adják oda.később mit tud vele kezdeni ?

2015. dec. 31. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Kicsit jogilag pontosabb megfogalmazást tudsz adni?

A fia az édesapád vagy a nagybátyád? Kik a vér szerinti örökösök még?

Mit jelent, hogy támadnak? Pert indítottak az eltartási szerződés megtámadására?

Mi az örökség, ebből mi a tied, mi a többieké?

2015. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mi van?!


Mi az hogy "ingó ingatlan"?

A nagymamád fia az nem a te apád?


Egyébként mit akarsz kezdeni a halotti anyakönyvvel?

Az ingatlan a neveden van, így az nem része a hagyatéknak. Egyébként lesz hagyatéki eljárás, ahol az örökös a temetés költségeit leírhatja az örökség illetékköteles részéből.


De mit intéznek egyáltalán halotti nélkül. Egy temetkezési cég sem áll szóba az emberrel, amíg nincs halotti anyakönyvi, pláne nem hamvasztást intézni, mikor még nem is tudhatják, hogy hamvasztható-e egyáltalán!

2015. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

a nagymamám fia, a nagybátyám, édes anyám testvére,

hivatalosan a fia és a lánya a legközelebbi örökösök, anyukám már nem él, így csak a nagybátyám, marad, DE

azzal támadnak hogy, mivel a nevemre került az öröksége, a szerződés miatt, most kicsit pipa hogy ki "lettek semmizve", tehát nincs öröksége, de érthető ha csak 2-3 havonta látogatta az édesanyját, és én éltem vele 20 évet, minden ami volt örökség címen, a nevemre került, tehát nem tud mit örökölni, a támadás pedig csak szóban forgó, hogy átverte a saját anyja... kb

2015. dec. 31. 13:40
 4/21 anonim ***** válasza:

Mi az összes örökség?

És ebből mit hagy rád a szerződés?

Végrendelet is van?

2015. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
hát a vállalkozó hozza el a halotti kivonatot a testtel együtt, nem értem miről beszélsz, ő hozza el, adja át majd mikor megtörtént a hamvasztás stb
2015. dec. 31. 13:43
 6/21 A kérdező kommentje:
nincs végrendelet, ügyvéddel irtunk szerződést, hogy eltartásért cserébe a nevemre kerül minden tehát a minden egy ingatlan és ami benne van, (ajándékozás)
2015. dec. 31. 13:44
 7/21 A kérdező kommentje:
az eredeti kérdés,:: az adott rokon, ellenem mit tud kezdeni egy eredeti halotti anyakönyvi kivonattal ? mert félő hogy a szándék megvan bennük hogy kitúrjanak innen
2015. dec. 31. 13:47
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
"A nagymamád fia az nem a te apád? " mitől lenne már az apja?
2015. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

6: Tehát az ajándékozás már a nagymamád életében megtörtént?

Nem a hagyatéki eljárás során fogod megkapni örökségként a dolgokat?

Dátum szerint mikortól vagy Te a tulajdonos?

Mert akkor nem sokat számít az, ami a halála után történik, ha ez már régebbi aktus.

2015. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
már fél éve meg van a szerződés, igen még élt mikor csináltattuk pont ezért. már a nevemen van az ingatlan.
2015. dec. 31. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!