Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Szlovákiából hozok be...

Ha Szlovákiából hozok be tűzijátékot és petárdát és a határon észreveszik, akkor mi lehet a büntetés?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Egy két tockos édesanyádtól. Jogosan. Arra nem gondolsz,hogy fejére komoly terhet fogsz csinálni, mivel csak December 31 és Január 1 éjfélig lehet használni?:))))
2016. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Egesz pontosan melyik 'hatarra' gondolsz? Gondolom ujdonsagkent fog hatni, hogy hosszu evek ota nincs semmifele hatar Szlovakia es Magyarorszag kozot...
2016. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

"Gondolom ujdonsagkent fog hatni, hogy hosszu evek ota nincs semmifele hatar Szlovakia es Magyarorszag kozot..."


Egész pontosan melyik év volt ennyire hosszú hogy még a határ is megszűnt?

2016. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szunt meg, de megallas nelkul lehet athaladni....


Amugy attol fugg mit hozol es nem a hataron, hanem BARHOL elvehetik.

1 es 2-es kategoriaba tartozo termekeket egyesz evben lehet venni, mas cuccok eseten 1-5ev borton is lehet, attol fugg mi van nalad.

2016. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A határrelenőrzés megszünt közúti ellenőrzés lehet.Amikor mész át a határon senki nem fog ott folyamatosan lesben állni.Mi idén és tavaly is hoztunk át a határon.Eddig ahányszor csak voltam külföldön senki nem állított meg.Amikor voltam Németben a német osztrák határon volt két alkalommal igazoltatás a papírokat kérték.A csomagot eddig soha senki nem nézte.Ha kimész és veszel valamit jóval nagyobb az esélye hogy átér minthogy elkapnak.Ha a közelbe vagy csinálsz egy próbautat.Ha az úton nem látsz rendőrt és nem mész messze simán átér.Ezeknek a csomagoknak a 99%-a átér.1. 2. kategóriát legálissan áthozhatod egész évben.3. kategóriát petárdát azt nem.Én a petárdát külön elraktam simán átért eddig mindig.De én nem is itt dolgozok csak hazajárok ha el is kapna se itthoni bankszámla se Magyar mukahely ahol bevasalhatják.
2016. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Ausztriába szoktam kijárni.Amikor mész át a határon szabadon bármi féle ellenőrzés nélkül áttudsz kellni.Semmit senki nem fog tőled kérni még papírokat sem.Egy személyi kell amivel igazolod külföldön hogy Uniós állampolgár vagy.Ezért a dologért senki nem fog megállítani.Ha busszal vonattal mész ott a jegyvásárlásnál maximum elkérik ennyi.Felszállsz buszra,kocsira,biciglire,motorra,vagy elindulsz gyalog ahogy akarod.Ezután meggyőzödsz a saját szemeddel a dolgokról.A határon Unión bellül amúgy ott mész át ahol akarsz, akár az erdő közepén lévő földesúton is átmehetsz legálisan.A büntetés az ami garantáltan lesz ha elkapnak mintha itt találnának nálad petárdát vagy hármas négyes kategóriás tűzijátékot.Én is hoztam már át amúgy csomag között petárdákat meg vetőcsövest.Ha nem te mész hanem futárral lerendeled ugyan úgy ami jár egy petárda PT III. illetve PT IV. kategóriáért büntetés azt biztos kirójják rád.
2016. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha sokat veszel belőle, csempésznek nézhetnek.

De annak sem örülnének biztosan, ha Párkányban az elmebeteg Dagobert bácsi petárdázójában veszel ilyeneket :D Mikor átsétáltam a hídon Esztergomból, akkor láttam egy ilyen üzletet Dagobert kacsa képével. Nem tudom, az a bolt még ott van a helyén.

2016. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

'Ha sokat veszel belőle, csempésznek nézhetnek. '


Csempeszetrol ugye akkor beszelhetnenk, ha nem lehetne behozni a hataron. DE NINCS HATAR. Csak ugy ukmukkfukk nem fogjak atvizsgalni a kocsidat, a szlovakokat meg pont nem erdekli hogy mennyit veszel, amig naluk hagyod a penzedet...

2016. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!