Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvádoltak csoportosan...

Megvádoltak csoportosan elkövetett garázdasággal. Mi várható?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ismerősömnek volt egy ellentéte egy fiatalemberrel, én úgy keveredtem a dologba, hogy voltam olyan meggondolatlan hogy odamentem vele, pont azért hogy ne legyen tettlegesség, de nem lehetett elkerülni. Az ismerősömet garázdasággal, valamint súlyos testisértéssel vádolják, amit be is vallott. Az a baj hogy a sértett azt vallotta hogy én is megütöttem, így engem is ugyanezzel vádolnak. Az ismerősöm, valamint a fia is tanúsítja hogy én nem bántottam csak próbáltam őket szétválasztani. A sértett egyedül állítja ennek az ellentétét. Tanúk is kell hogy legyenek, mert egy söröző előtt történt a dolog. Arra lennék kíváncsi hogy mi lehet az ügy kimenetele. Ezelőtt soha nem volt ilyen ügyem, nem verekedtem életemben sem. Pénzbírságom volt csak teljesen másfajta ügyből.
2016. jan. 4. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy elítélnek-e, azt nyilván nem lehet megmondani az iratok ismerete nélkül. Ha elítélnek, a bóntetési tétel három hónaptól négy év hat hónapig terjed, de nem kell megijedni, az átalad írt előélettel lehet újabb pénzbüntetés, közérdekű munka, max. felfüggesztett. Mondjuk az sem mindegy, hoggy mi az a sérülés, ami a súlyos testi sértést megalapozza.
2016. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azt kell bizonyítani hogy nem vettél részt, sőt megpróbáltad leállítani. Ergo még pszichikai bűnsegéd se lett belőled, netán ha vaki megsérült akkor annak elsősegélyt is nyújtottál.


Kamerafelvétel? Indifferens tanúk? bármi ami azt bizonyítja hogy nem verekedni indultál oda és nem is ittál drogoztál előtte

2016. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak: sajnos a sértett alkarcsont repedést szenvedett, valamint zúzódásos sérüléseket.

A második hozzászólónak: igen voltak független tanúk, csak ugye azt nem tudni hogy tanúskodnak e.

2016. jan. 4. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a 8 napon túl gyógyuló sérülések kategóriáján belül viszonylag enyhébb, így fenntartom, amit az #1-ben írtam.
2016. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is egyszer elvertem valakit (szándékosan elütött) ketten tanusitották hogy nem ugy volt meg azt is hogy milyen közösség számára megbotránkoztató modon vertem meg, lényeg 1év 3 hónap 2,5 évre felfüggesztve elsöfokon, meg fellebezve per pill
2016. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó hozzászoló. A hasznos gombot akartam nyomni, csak telóról vagyok és kicsi a gomb. Neked is első ilyen ügyed volt?
2016. jan. 20. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!