Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mezőgazdasági terület vásárlás...

Mezőgazdasági terület vásárlásakor, elővásárlási jogok miatt, időben/pénzben milyen plusz procedúra várható?

Figyelt kérdés
Kertes mezőgazdasági övezetbe tartozó telekről van szó, amely gyümölcsös + gazdasági épület tartalommal bír. Ha erre is vonatkozik a termőföld elővásár jog, akkor beelőz kb félmillió ember, ugyanis nem vagyok se gazdálkodó, se helybéli, se 20km-en belül lakó. Meddig kell hirdetnie a tulajnak és hol ? Mennyi ideig kell várni a nemzeti földalap válaszára ? Hogy történik a szerződés ? Azt olvastam, hogy a szerződést el kell küldeni ügyvéddel a földalaphoz. Le kell tennem valami pénzt, amíg hónapokig ül rajta a földalap és amíg hirdetve van ?

2015. máj. 11. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress egy ügyvédet, ha megveszed úgyis kelleni fog, a többit ő elintézi... ez a dolga.
2015. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kell ügyvéd telekvásárlásnál, a válaszod teljesen haszontalan. Nem fogok rögtön ügyvédhez rohanni és fizetni neki olyasmiért, aminek nem ismerem a lehetséges kimeneteleit. Ő meg nem fog korrektül tájékoztatni elötte, mert ő egy kullancs, akinek csak a pénz kell, tehát a buktatókról kussolni fog. Ha fél évig is eltarthat a dolog a földalap meg az önkormányzat miatt, részemről máris tárgytalan az ügy, mert van más lehetőségem.

Ha megköttetne a szerződés, elküldjük a földalapnak, a földalap pedig megvenné előlem (vagy más előjogos) visszakapom az ügyvédköltségemet ? Egy újabb kérdés, amire várnék építő jellegű válaszokat.

2015. máj. 12. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!