Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaalkalmassági vizsgálat?

Munkaalkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés
Előre is bocsánat, ha rossz helyre írom a kérdésem, de úgy gondolom, itt előbb kapott normális választ. 1 évig határozott idejű szerződéssel dolgoztam egy cégnél, január 11-től vettek fel állandó munkaviszonyra. Orvosi vizsgálatra kell elmennem üzemorvoshoz, tudom, ez csak látás-hallásvizsgálatból, illetve vérnyomásmérésből áll. Azonban a cég kötelez nőgyógyászati vizsgálatra is, be kell vinnem az ultrahang eredményét, hogy nem vagyok terhes, nincsen semmi gyulladásom stb. Erre mennyire kötelezhet a munkáltató? Természetesen elmegyek, ezen nem múlik, de mégis mit mondjak a nőgyógyászomnak? "Bocsi, csinálj már egy ultrahangot, nyomtasd ki az eredményt, hogy terhesség nem áll fel, stb?"
2016. jan. 6. 10:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Elmondod az orvosodnak, hogy mit kérnek a munkahelyedre. Ő megcsinálja ezeket, talán bónuszként még azt is elmondja, hogy ilyent nem kérhetnek a munkáltatóid.
2016. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!