Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiltja jelenleg bármilyen...

Tiltja jelenleg bármilyen jogszabály a 18 év alatti dohányzást? Megüntethet a rendőr ha dohányzom és még nem múltam el 18? 17F

Figyelt kérdés

2016. jan. 6. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mért tiltaná?
2016. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem.
2016. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tiltja.

Azt tiltja, hogy az eladóhely 18 év alattinak dohányárut adjon el.

De ha neked pld. a bátyád vesz egy doboz cigit, azt akkor szívod el amikor akarod - semmilyen jogszabályba sem ütközik.

( Kivéve persze, ha olyan helyen dohányzol, ahol egyébként tilos - de ilyenkor sem az életkorod lehet a büntetés oka.)

2016. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm szépen..

[link] ezek a szabályok állnak fent továbbra is?

Csak mert múltkor cigiztem valahol,és odajött valami vén fa$z kötekedni,hogy nem tudok olvasni vagy mivan,mert ki van írva,hogy az intézmény 200 méteres körzetében tilos a dohányzás... Mondom hát honnan tudnám hogy tilos a 200 méteres körzetben cigizni,mikor még csak most értem ide,meg honnan tudnám 200 méterrel hátrébb hogy majd ki lesz rakva egy tábla?


Gondolom ez csak valami kis magánakció volt egy A4-es lapon nem?

2016. jan. 6. 20:51
 5/9 anonim ***** válasza:

A 200 méter hülyeség.

Óvodák, általános- és középiskolák bejáratától 5 méteren belül nem szabad dohányozni.


[link]

2016. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 luciferko válasza:

Nem tiltja a rendőr sem szabályzat.


ELÉG,HA ÖNMAGAD VÉGZEL ÖNKÁROSÍTÓMŰVELETET!!!!!


Váljék EGÉSZSÉGTELENSÉGEDRE!

2016. jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Arra is fog ;)

Egyszer élünk,élvezzük ki.. Inkább élek 30 éves koromig és halok meg egy motorbalesetben minthogy éljek 90 évig,és a halálos ágyamon azon gondolkozzal,hogy mennyi mindent kihagytam,és egy üresség volt az életem.

2016. jan. 13. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:
A cigitől nem üres az életed, hát ez jó :D
2016. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt a törvény büntetheti rendeli (számos törvénycikk alapján) aki segítette a hozzájutását egy 18 éven alulinak a dohánytermékhez.
2016. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!