Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhetnek erre a pszichiát...

Kötelezhetnek erre a pszichiátriai kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
17 évesen? A gyermekvédelem kórházba akar vitetni a pszichiátriai osztályra. Ebben az én közreműködésem is kell, hogy ez megtörténjen, vagy csak elég ha a szüleim akarják? Mert én nem akarom. És ott kellene aludni, bent, én meg nem akarok ott, erre is kötelezhetnek?
2016. jan. 9. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván a gyermekvédelemnek oka van rá. Mi lenne, ha az itt siránkozó, önsajnáltató, jogait követelő retarddal ellentétben inkább elfogadnád a segítséget, közreműködnél, és hagynád, hogy esetleg pozitív irányba változzon az életed?
2016. jan. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
remelem bevisznek, a tied egyebkent nem kell
2016. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Az írásod alapján értelmesnek, épelméjűnek tűnsz, mégis miért akarnak pszichiátriára vinni? Szerintem erőszakkal csak akkor vihetnek be, ha veszélyt jelentesz önmagadra vagy más emberekre. Attól, hogy nem vagy még nagykorú, vannak bizonyos jogaid.
2016. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyenek 99%-át vagdosás, vagy konkrét öngyilkossági kísérlet miatt akarják bevinni. Csak ugye mindig mindenki hülye, csak ők nem, meg az "elmebaj" szégyen ugye, igyekeznek ellógni a dolgot. Aztán 15 éven belül végzettség, munka és motiváció nélkül depressziósan ülnek majd a hajléktalanszállón, és ropogtatják a rivotrilt két pofára. Eddig nem kellene eljutni. A gyermekvédelmisek nem hülyék.
2016. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pont a pszichiátriai, illetve amikor a beteg fizikailag képtelen beleegyezését adni a vizsgálathoz, akkor a törvényes gyám(ok) beleegyezésével lehet elvégezni.
2016. jan. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel kiskoru vagy, oda mesz, ahova apu-anyu meg az orvos mondja.
2016. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kötelezhetnek. Kényszerzubbonynak hívják az eszközt. :D
2016. jan. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

-nem vagyok depressziós


-soha nem volt öngyilkossági kísérletem


-nem vagdosom magam, nem jelentek veszélyt magamra, környezeteme


Csak szociális okok miatt akarnak bevinni, mert nem beszélek a szüleimmel meg bezárom a szobaajtót meg rájukszólok hogy ne beszéljenek már ha éppen tanulnék valamit. Ezt megtehetik? Milyen "bizonyos jogaim" vannak? Én nem látok arra indokot, hogy engem kényszeríteni lenne okuk az ilyenen való részvételre.

2016. jan. 10. 09:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Az se teljesen egészséges mentalitás ha bezárkózol. Nehéz lenne azt az egy éjszakát beáldozni az életedből? Nyilván nem fognak semmi durva elmekórtani kórképet felállítani, a szüleid megnyugszanak, és te is. Egy vizsgálat nem a világ vége.
2016. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A lényeg azon van hogy erre kötelezhetnek-e erre?
2016. jan. 10. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!