Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy lakótelepi lakás,...

Névnélkül01 kérdése:

Van egy lakótelepi lakás, teljesen üres, senki nem lakja. Mégis szemétszállítást kellene fizetni?

Figyelt kérdés
A közös képviselő, mint "rendelkezésre állás" címen szemétszállítási díjat kér(8 lakásos társasház)!! Jogosan? Hiszen, mint írtam, nem lakunk ott már évek óta,csak van, tehát szemetet sem "termelünk"! Családi háznál nincs "rendelkezésre álló díj". Ha kevés a lakó, miért nem kér kisebb edényt, ami az ott lakók igényeit kielégíti. Fizetnem kell a szerinte járó "rendelkezésre állás"-t?

2016. jan. 11. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Be van valaki jelentve a lakàsba? Ha igen, akkor jogos a követelès.
2016. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Kovetkezo lakogyullesen inditvanyozd hogy ne kelljen fizetned. Ha megszavazzak modositjatok az szmsz-t (vagy ahol reszletezitek a koltseg felosztast) aztan kesz.
2016. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Senki nincs oda bejelentve. Lassan 15 éve nem lakunk ott.

Eladnánk, de nagyon nincs értéke az ingatlankoknak...

2016. jan. 11. 18:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

most van csak igazán értéke az ingatlanoknak.

ill. tavaly eléggé fellendült az ingatlanpiac. most a csok miatt csökken majd a használt lakások ára.


kérvényezheti lakógyűlésen, persze...... de ki lesz az a hülye, aki megszavazza, hogy saját magának többet kelljen fizetnie? mert a végösszeg nem lesz kevesebb, értelemszerűen ha kevesebb felé oszlik, akkor háztartásonként nő a kiadás.


Ha a közelmúltban nem változtatták meg ezt is, akkor a szemétszállítás KÖTELEZŐ közszolgáltatás, melyet üres ingatlanra is kell fizetni. az indoklás szerint az ideiglenes ott-tartózkodás idején is keletkezhet szemét. nem kell, hogy ahhoz valaki be legyen jelentve. és nem fog ott állni egy biztonsági őr 7/24-ben, hogy figyelje, te nem dobsz-e bele semmit a közös kukába.

2016. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
adót illik kifizetni, ez ugyanis gyakorlatilag az.
2016. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De kérdem én: ÜRES lakásban ugyan mit lehet szemetelni??? vagy gondolod, hogy oda hordom a szemetet otthonról? Ugyan már..... Ez megint csak egy plusz ADÓ!
2016. jan. 11. 19:01
 7/12 anonim ***** válasza:

ez eddig is adó volt, nem új dolog, a társasháznak meg mindenképp ki kell fizetnie, te meg tulajdonos vagy a társasházban


vagy úgy gondoltad, hogy a másik 7 tulaj fizeti helyetted is?

2016. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Családi háznál nincs "rendelkezésre álló díj". --- DE VAN!


A neve rendelkezésre állási díj, gondolom elírtad, de majd bele jössz :) Erre az árra jön rá a tényleges kukadíj, tehát mikor kiteszed. Ha nem hiszed kérdezd meg az anyukádat, vagy a nejed, hogy te is képben legyél és ne nézzen mindenki vadbaromnak!


Sőt a fűtést, villanyt is kell fizetned, illetve anyukádéknak. Beszélgess el vele, rád fér.

2016. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már bocs: Ha én tudom, hogy nekem elég a 120L szemetes edény, akkor nem kérek 240 litereset. Ha a Társasháznak elég a 770 literes, akkor miért kell 1100 literest fizetni?Ha kisebbet kérnek, kevesebb a költség. Ne én fizessek már mások helyett!Egyébként, ha családi ház üres, (nem lakott) nem kell ürítési díjat fizetni!
2016. jan. 11. 19:31
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó, majd a 70 éves anyukám kérdezem!

Nálunk ÜRÍTÉSI DÍJ VAN és KÉSZ! Itt van előttem a számla, ha olyan okos vagy! Csak tudom, hogy mit fizetek!


"ne nézzen mindenki vadbaromnak" - nálad nagyobb nem kell!

Részemről befejezve, az értelmesebbeknek köszönöm a válaszokat!

Idióták kíméljenek!

2016. jan. 11. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!