Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakiről egy privát...

Ha valakiről egy privát Facebook képet felrakok egy nyilvános oldalra az bűncselekmény? Felelősségre vonható vagyok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 22:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
Remelem nem...
2016. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 CptTomato válasza:
85%
Ha az engedélye nélkül teszed akkor igen. Persze kell hozza h feljelentést tegyen es a rendőrség nyomozást indítson....pontosabban sikeres nyomozást indítson, akkor felelősségre leszek vonva. Amúgy igen bűncselekmény ....szemelyisegi jogok megsertese.
2016. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, de csak azért, mert privát, ugye?
2016. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy bűncselekmény, függ az elkövetés részletes körülményeiről. Ha pl a szomszéd Mariska néni képét kirakod valahol, ami egy hétköznapi, normál szituációban készült kép, nincs sem sértő, vagy nevetségessé tevő képfelirat, sem egyéb kellemetlen dolog, és még el is távolítod, ha jelzi feléd, hogy nem szeretné kint látni magát sehol, akkor nem hinném, hogy lenne olyan bíró, aki elítélne ilyen miatt. Más a helyzet viszont abban az esetben, ha pl a volt barátnőd kizárólag számodra elküldött privát fotóját, amin annyi ruha van rajta, amennyi akkor volt, mikor a világra jött, kirakod mondjuk napiszarra. Az már durvább dolog, és ahhoz mérten felelősségre is fognak vonni. Ha neadjIsten, még kiskorú is az illető, akkor bizony még kaptár is lehet a vége.
2016. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
De alapból ha kikerül valami facebookra, az már nem biztos, hogy büntethető. Most nem tudom, hogy a használati szabályzata mire tér ki, de ha már az ismerősei láthatják azt a képet, akkor azzal nem tudnak mit kezdeni, ha ellopod, és az nem is bűncselekmény. Ha előnytelen képet teszel ki és lejárató szöveget írsz hozzá, az sem bűncselekmény, csak pert indíthat, ha szerinte az sérti a becsületét. Én nem értek a joghoz, de amit itt képesek válaszolni, az az abszolút 0 tudás szint sokszor.
2016. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem meztelen képekre gondolok hanem mondjuk amit én látok mint ismerőse :) pózolós esetleg bikinis max
2016. jan. 11. 22:57
 7/17 anonim válasza:
Csináltam ilyet már és bírói megrovás volt a bűntetésem :D
2016. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ötös válaszoló, tudod mit jelent az, hogy "privát"?
2016. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű!

A kép linkjét teszed oda!

2016. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 CptTomato válasza:
Azért mert a kép a te tulajdonod feltehetoleg valamint az alak rajta felismerhetően egy személy. Igy hát ha pucér megalázó stb. a kép ha rajta vagy azzal te rendelkezel vagy mindenki aki rajta van, egybehangzoan.
2016. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!