Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az törvénybe ütközik ha én és...

Az törvénybe ütközik ha én és néhány barátom meggyőzünk néhány embert, hogy egy bizonyos pártra szavazzon?

Figyelt kérdés
Február 28-án lesz egy időközi polgármester-választás Salgótarjánban és szeretnénk meggyőzni az embereket hogy egy bizonyos pártra szavazzanak.
2016. jan. 12. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de honnét tudjátok, hogy tényleg arra fog szavazni?

Én pl. simán azt mondanám, hogy oké, meg lettem győzve stb, arra fogok szavazni, csak hagyjanak már békén. szerintem ezt kb. el is hinné mindenki.

A szavazáskor meg be lesz húzva a függöny.

2016. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz meggyőzésen? Elmondjátok neki a programját, vagy agyba főbe veritek? Elsőt lehet, másodiknál te jársz pórul.
2016. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Milyen másodiknál, a 2. szavazáskor?
2016. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Dehogy megverni.

Elmondanánk hogy az a párt mit tenne Salgótarjáné és hogy eddig a "többikek" mit tettek Salgórarjánnal. Sajnos csődközelben van a város és én szeretem Salgótarjánt.

2016. jan. 12. 18:16
 5/10 A kérdező kommentje:
És van két hatalmas probléma amit az apárt meg akar oldani.
2016. jan. 12. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:
És mi az a 2 probléma?
2016. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az illető elküld titeket, de ti mégis maradtok, akkor törvényellenes. Ha simán csak beszélgettek vele, amiben ő is partner, akkor nem.
2016. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A 2 legnagyobb probléma:

- utak, közlekedés (siralmas állapotban van mindkettő)

- nincs munkahely, az embereknek nincs pénzük

2016. jan. 12. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ütközik törvénybe. Ez a demokrácia egyik velejárója, sőt, még szükséges is, hogy a polgárok ütköztessék a nézeteiket és ennek során kialakult, vélhetően egészségesebb, igazabb álláspont birtokában menjenek szavazni arra, aki azt jobban megérdemli.


Szóban lehet agitálni, de ha az terhes a másik, a meggyőzni kivánt félnek, akkor abba kell hagyni.

2016. jan. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Juliusz48 ***** válasza:
A szóbeli meggyőzéssel semmi baj, hisz minden párt ezt csinálja mikor kampányol. Viszont arról meggyőzni valakit, hogy a kedvenc pártjával ellentétben a másik majd kihúzza a szarból a várost nem egyszerű, mivel csak ígéret állhat a cselekvéssel szembe. Mivel csak te és a barátod ígértek valaki helyett, nem túl meggyőző, hogy az majd be is váltja az általatok elmondottakat. Egyébként általában akkor váltják le az éppen aktuális vezetést, amikor a választani hajlandó polgárok többsége többre értékelik valamely párt ígéretét, a hatalmon lévőtől várható pozitív folytatásnál.
2017. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!