Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biróságról kapott behívó. van...

Jkdsfvienlsd kérdése:

Biróságról kapott behívó. van kiskapu?

Figyelt kérdés

Kaptam a bíróságról egy levelet, mely szerint x időpontban be kell mennem mint tanu.

A rendőrségen megtörtént a kihallgatás(nálam mint tanu), majd rá 2 hónapra a szembesítés is.

8 hónap elteltével kaptam egy levelet, miszerint be kell mennem egy 3 órás bírósági tárgyalásra mint tanu.

Van valamilyen kiskapu ami segítségével nem kell erre elmennem?

Válaszokat előre is köszönöm!!!



2016. jan. 13. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Hehe:) fogalmam sincs de abszurd hogy 3 szor hívnak be:)
2016. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kiskapu nincs.


Mellesleg mivel három KÜLÖN helyen kell a tanuvallomást megtenni , ezért teljesen LOGIKUS a háromszori beidézés

2016. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kései Sirató ***** válasza:
Előzetesen bejelented, hogy beteg vagy, nem tudsz megjelenni. Beküldöd az orvosi igazolást. Beszéld meg a háziorvossal! A törvény más indokot nem ismer.
2016. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Kiskapu biztos van, de mehetsz a főbejáraton is!
2016. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy az orvosi igazolással azért nem érdemes bűvészkedni, mert ha valóban szükséges a kihallgatásod, akkor legfeljebb elnapolják a tárgyalást és idéznek újra. Aztán ha akkor is eljátszod, akkor előbb utóbb kirendelnek szakértőt, hogy tényleg beteg vagy-e. Időt, pénzt veszítesz, végül úgyis meg kell tenned. A bíró nem azért idéz, mert unatkozik nélküled, hanem mert a törvény alapján kötelező, nem fejezheti be az ügyet anélkül.
2016. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#1.

Mi ebben az abszurd? Teljesen természetes.

A büntetőeljárás egyik alapelve a szóbeliség.

A rendőr egyszer kihallgatta, aztán mivel az ő és egy másik személy ( feltehetően a gyanusított) vallomása között ellentmondás volt, szembesítenie kellett őket, majd ment ügy vádra, így bíróságra jutott.

A bírónak pedig kötelessége meghallgatni, pld. hogy nehogy a rendőrség valótlan tanúvallomást adjon le, vagy mert időközben más információnak is a birtokába juthatott.

2016. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kiskapu.

Egyszer, max . kétszer eljátszhatod hogy beteg vagy, de a vége az lesz,hogy elő fognak vezettetni és még rendbírságot is a nyakadba varrnak.


Az utazásra kérhetsz költségtérítést, és a munka törvénykönyve alapján szabadságot sem kell kivenned, a munkáltatod a tárgyalás idejére köteles elengedni, és arra az időre neked távolléti díj jár.

2016. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!!!

Igazából engem csak az zavar, hogy az emlékeim 10-11 hónap elteltével nem épp a legfrissebbek.

A szembesítésen a legelső találkozásunkkor elhangzottakból kérdeztek, és már akkor sem tudtam mindenre válaszolni.

Ráadásul még a kirendelt ügyvéd is tett rá egy lapáttal mert minden alkalommal vagy belepofázott a mondokámba, vagy minden második szavamat megpróbálta kiforgatni de szegénynek nem sikerült.

Tegyük fel én aztmondtam hogy jobbról balra, ő rögtön megszólalt és meg kérdezte, hogy akkor balról jobbra?

És mikor válaszolok neki hogy nem, vitába száll velem hogy márpedig ő így hallotta.

És a végén ő érzi magát megsértve, mikor megkérem hogy ne szóljon közbe ha engem kérdeznek és legyen szives nem kiforgatni a szavaimat.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 13. 13:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából engem csak az zavar, hogy az emlékeim 10-11 hónap elteltével nem épp a legfrissebbek. "

Semmi gond, ezt a bíró is megérti.

Ha valamire nem emlékszem, csak mondj annyit, hogy már nem emlékszel. Ekkor felolvassák a vallomásodat, és megkérdezik, hogy fenntartod-e. Igent mondasz és annyi.

Az a lényeg, hogy ha valamiben nem vagy biztos, inkább mond azt hogy nem emlékszel, mint hogy akár véletlenül is mást mondj mint az első kihallgatáskor!

2016. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanú időközben elhunyt, olyankor a bíró általában el szokott tekinteni a tárgyaláson történő megjelenéstől. Mondjuk ez a megoldás nekem valahogy nem lenne szimpatikus. :-)
2016. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!