Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen mértékű állatkínzás...

Milyen mértékű állatkínzás számít olyan súlyosságúnak, amiért letöltendő elzárás jár?

Figyelt kérdés

Ez mitől függ?

Bizonyíthatóság, szemtanúk, felvétel?

Kegyetlenség mértéke?

Állatok száma?



2016. jan. 15. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
A nyilvánosság mértékétől. Hányan látják. Szerintem videot ne tölts fel róla a youtubra és akkor még azt sem kérdezik meg miért csináltad.
2016. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gnoomage ***** válasza:
77%
Lehet én vagyok informálatlan, de még nem halottam olyat, hogy egy kutya felkötéséért valaki börtönbe ment volt... Max elmegyógyba, mivel azért nem túlzottan egészséges gondolkodásra vall..
2016. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A Btk. világosan, egyértelműen fogalmaz:



Állatkínzás


244. § (1) Aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás


a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy


b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

2016. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Magyarország olyan szerencsés, hogy itt nem történnek ilyesmik, mert eddig senki sem kapott letöltendőt? Mi kell ahhoz, hogy valaki az első legyen?
2016. jan. 15. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

"Mi kell ahhoz, hogy valaki az első legyen?"

Utazzon vissza a múltba. Megnyugodhatsz, nem egy esetben szabtak már ki letöltendő szabadságvesztést. Ha konkrétan érdekel, akkor Google: állatkínzás letöltendő

2016. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2004-től büntetendő az állatkínzás, évi 10 elítélttel a 250-ből.
2016. jan. 15. 13:44
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem az ilyet nem nehéz titokban tartani, valószínűleg sokan csinálják sajnos, csak nem derül ki.
2016. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Elsősorban az illető előéletétől függ.
2016. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég gyakori, nem egyszer hallottam olyat, hogy a szomszéd megmérgezte a kutyát, mert sokat ugatott. Ez viszont nem igazán minősül "kínzásnak" és nem is olyan egyszerű bebizonyítani. Egy állat boncolása sokba kerül, szóval ez nem valószínű. Viszont anno egy ember börtönbe került, mert egy macskát ketrecestül felgyújtott, videóra vette és megosztotta. Viszont az állatvédők is képesek ezért dúrván elintézni. Minap hallottam egy állatkínzóról aki emiatt nem mert iskolába menni.
2016. jan. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!