Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki pl elkovet egy...

Ha valaki pl elkovet egy buntettet, legyen az apro/sulyos es a hozzatartozoja viszi el a balhet az elkoveto helyett az mit kaphat?

Figyelt kérdés
Ugy,hogy mar a hozzatartozo elvitte total a balhet es a rendorseg is ot vitte be ujjlenyomatra stb.es a hozzatartozo pl total magara vallalta a dolgot. ezesetben a hozzatartozo szivja meg az egeszet?
2016. jan. 15. 21:49
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Hozzateszem,az ugy mar lezarodott
2016. jan. 15. 21:51
 2/31 anonim ***** válasza:
Egy év szabadságvesztésre,közmunkára ítélhető vagy pénz bírságot is szabhatnak ki, mivel félre vezette a hatóságot
2016. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
És ha már lezárták az ügyet?
2016. jan. 15. 22:10
 4/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs elévülési ideje és ez egy külön vádpont.
2016. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
De úgy értem,hogy már egy lezárt ügyrõl van szó
2016. jan. 15. 22:16
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hatóság félrevezetése és akár új eljárást is kezdeményezhetnek ellened amiben tisztázzák a valódi elkövetőt és az áll elkövetőt. és ha rád bizonyítják hogy kényszerítetted akkor sokkal súlyosabb a bünti neked őneki meg enyhítő körülményként értékelik. Ha az derül ki hogy ő önként vállalta a dolgot akkor mindkettőtöknek súlyosbító körülményként értékeli a bíró.
2016. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
És ha a hozzátartozóról vannak fényképes bizonyítékok? amit a rendõrség be is mutat
2016. jan. 15. 23:02
 8/31 anonim ***** válasza:
Ezt majd a bíró dönti el a szakértők bevonásával hogy figyelembe veszi vagy nem.
2016. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Az, hogy elviszi a balhét, teljesen független a balhétól. Nem értem most milyen fényképről beszélsz, hogy kinek van kiről, de egyszerű példán levezetem. Te elkövetsz valamit, én elviszem a balhét valami miatt, de ez kiderül és az is, hogy te követted, akkor téged elővesznek amiatt és újra tárgyalják, ellenem pedig elindítanak egy új eljárást Hatóság félrevezetésért és majd ítéletet hoznak. Akár egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetést.
2016. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jó példa,de tegyük fel épp olyan facebook posztokat osztassz meg ami épp összefügg az üggyel teljes mértékben és te vagy az elsõszámú gyanusított...így értem
2016. jan. 15. 23:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!