Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy Európában,...

Miért mondják, hogy Európában, USA-ban szólásszabadság és liberalizmus van?

Figyelt kérdés

Nincs sem liberalizmus sem szólásszabadság.


Politikai korrektséggel átitatott véleménydiktatúra van.


Manapság politikailag inkorrektnek lenni olyan, mint régen boszorkánynak lenni, csak nem égetnek meg (egyenlőre).

Gyakorlatilag meghatározzák, hogy mi lehet a véleményed, hogy mit szabad, mit kell mondanod.


Mondok egy hasonlatot.

Tételezzük fel, hogy ez a zöld , környezetbarát, "hippi" ideológia lesz a domináns Európában, ennek a vallása válik politikailag korrektté.

Mondjuk, én a munkahelyemen kinyilvánítom azon nézeteimet ,hogy én benzin , dízel autó párti vagyok és az elektromos , hibrid jármű csak punciknak való ,meg nincs benne erő...stb...stb

Ezekért a nézeteimért , ezért a véleményemért engem kirúgnak, ergo diszkriminálnak mert eltérő a véleményem.


Vagy ,tételezzük fel, hogy egy olyan személy vagyok aki sokat szerepel a médiában.

Megjátszom a korrektet ,szélerőművet avattam meg hasonlók.

Egy vita során Kálmán Olga előrehozza az igazi énemet,lekerül a PC álca és előjön az igazi benzin , dízel kedvelő valódi énem.

Ezután a műsor után vége a médiás szereplésemnek , médiás karrieremnek.

Miért?

Pusztán mert eltérő a véleményem.


Szóval, semmiféle szabadság nincs sem Európában, sem az USA-ban ,nem értem mire mondják, hogy szólásszabadság van.


Liberalizmus sincs, mert nem képesek elfogadni az eltérő véleményt az eltérő nézetet.



2013. szept. 22. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Egyetértek.
2013. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy: egyelőre nyugodtan kifejtheted a véleményedet, nem domináns ez a környezetbarát ideológia.

Kettő: ha mondjuk Iránban élnél, és ott nyilvánítanál a hatalométól eltérő véleményt, akkor nem kirúgnának, hanem lecsuknának vagy felkötnének.

Ennyi.

2013. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

A gond ezzel az, hogy nincs alternatíva.


Régen az államhatalom diktálta, mit gondolhatsz, és ha nem azt tetted, állami szankciókkal sújtott.


Ma már a közhangulat, NEM az állam. Azt meg hogyan szeretnéd megtiltani valakinek, hogy megvessen, ha szerinte ostoba/gonosz dolgokat mondasz?


EZ volna csak igazán a gondolatdiktatúra, nem az, amit Te mondasz.


A vélemény szabadsága azt jelenti, hogy elmondhatod a véleményed, és meglehet a véleményed mások véleményéről is.


Te azt tartod annak, ha Neked lehet véleményed, másoknak meg nem...

2013. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!