Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatod, hogy a jövőben így...

Támogatod, hogy a jövőben így is fel lehessen venni a feleségnek a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férj teljes neve Kovács István, a feleség teljes neve Magyar Mária

• A férj vezetéknevét veszi fel a házasságra utaló toldással, majd ahhoz kapcsolja a saját keresztnevét pl. Kovácsné Mária

• A férj vezetéknevét veszi fel a házasságra utaló toldással, pl. Kovácsné.

• A férj teljes nevét veszi fel a házasságra utaló toldással, majd ahhoz kapcsolja saját keresztnevét pl. Kovács Istvánné Mária

• A férj teljes nevét veszi fel, majd ahhoz kapcsolja saját keresztnevét, pl. Kovács István Mária


2016. jan. 16. 13:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Ez mindenkinek magánügye
2016. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%

A -né csak akkor értelmes (valamennyire), ha vagy a férj keresznevével együttt veszi fel (Kovács Istvánné), vagy Kovácsné+lánykori név.


A -né toldalék + saját keresztnév értelmetlen, mert ilyen seteben a KÖZÖS vezetéknévnek van értelme. Ez így CSAK akkor lenne jogos, ha a férj is ezentúl Kovácsné-ként szerepelne


Ugyanez érvényes a többi variációra is.

2016. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mondok jobbat, a feleség vehesse fel a férje keresztnevét is, mennyire vagány lenne már, hogy mondjuk egy középkorú tanítónőt Kovácsné Magyar Istvánnak hívnának? :-)

"-Pityu néni, jó így a feladat?"

2016. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:


az igaz, hogy ez mindenkinek a magánügye, de ameddig nem garantál a törvény szabadságot a házasuló párnak a névválasztásban, addig a magánügyéről a feleség nem dönthet. Kovács István felesége csak Kovácsné Nagy Mária, Kovács-Nagy Mária, Kovács Istvánné, Kovács Mária, Nagy-Kovács Mária, Nagy Mária és Kovács Istvánné Nagy Mária lehet. A törvény se garantál szabadságot a névválasztásról. Ha garantálna, akkor az én kérdésemet se tettem volna fel.


2-es válaszoló:



Például a Kovács István Béláné mitől értelmesebb a Kovácsné Máriától? Szerintem hogyha egy nő a férje teljes nevét veszi fel, Kovács István Béláné lesz, akkor hogyha lehagynánk az utolsó szót, akkor a nő is Kovács István lenne, hiszen nem is ahhoz kapcsolódik a -né. Szerintem pl. a Kovácsné ugyanolyan értelmesebb, mint a Kovács Istvánné. Egyik esetben sem hagyja meg a lánykori nevét a feleség, csak a Kovácsné még rövidebb lenne mint a Kovács Istvánné. A Kovácsné Mária pedig azoknak lenne jó, akik hangsúlyozni akarják, hogy ők feleségek (vagyis -né) de a keresztnevüket meg akarják hagyni, viszont a vezetéknevüket nem. Akkor mondjuk Nagy Mária mit csináljon? Kovács Istvánné nem akar lenni, mert akkor a keresztnevét elveszti, Kovácsné Nagy Mária nem akar lenni, mert a vezetéknevét nem akarja megtartani, Kovács Mária nem akar lenni, mert ő -né akar lenni, akkor milyen lehetőség marad? Kovácsné Mária.

A Kovács Istvánné Máriáról pedig azt mondom, hogy az a személy a férje teljes nevét fel akarja venni és a keresztnevét meg akarja tartani, de a vezetéknevét nem, mert mondjuk nagyon régen összeveszett az apjával, vagy nem előnyös számára (pl. Habókos Mária), de a férje teljes nevét fel akarja venni, mert a Kovácsnéból még nem jönnének rá, hogy kinek a felesége, hiszen a Kovács név rendkívül gyakori, de a keresztnevét is meg akarja hagyni, hiszen azon szólítják. Kovács Istvánnéhoz se megyünk oda csak úgy, hogy Szia Istvánné. Ebből még nem tudjuk meg, hogy hogy hívják.


Mindenesetre köszönöm a válaszotokat, örülök, hogy elolvastátok a kérdésemet és válaszoltatok rá!


Üdvözlettel: Ádám

2016. jan. 16. 14:21
 5/24 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló:


Akkor azt hinnék a nőről hogy Magyar Istvánnak hívják, pedig ő Magyar Mária, a férje pedig Kovács István. Akár azt is jelentené az a név, hogy Magyar István egy Kovács nevű emberhez ment hozzá. Nem!


Üdvözlettel: Ádám

2016. jan. 16. 14:23
 6/24 anonim ***** válasza:
40%

Én azt támogatnám, hogy bárki bármilyen nevet bárhogyan felvehessen. Férj a feleségét, feleség a férjét, vagy mindketten kitalált közös nevet.

Mindenki úgy hívatja magát ahogy akarja ez egy elemi szabadságjog kellene, hogy legyen.

2016. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én szívem szerint ezt az egész névfelvételt megszüntetném. Van olyan ismerősöm, aki három házasság után már a negyedik névnél tart, és megint házasodna.

Inkább azt támogatnám, hogy mindenkinek legyen az a neve, amit akar, házasságtól függetlenül.

2016. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ha nő lennék,nem venném fel senki nevét.


Megmaradna lánykori nevem.

Nem tudom nekem ez olyan fura,hogy hirtelen más lesz a neve az embernek.


Ez a verziók vannak.


Kovács Istvánné(nagyon ódivatú,birtokos,mintha tulajdona lenne a nő,ráadásul egy férfi név+né és nőről van szó,szerintem ez a leggázabb verzió)


Kovácsné Magyar Mária-túl hosszú

Kovács-Magyar Mária-túl hosszú,a kötőjel bonyolítja.

Kovács Mária-ugye ilyenkor elveszti a nő a saját vezetéknevét.


A Kovácsné Mária-túl hétköznapi,falusias,egyszerű

hangzású


Én maradnék Magyar Mária.

2016. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hatos és hetes válaszoló, ez már túl liberális lenne és a kormányunknak szerintem fóbiája van (a liberálisokat illetőleg).
2016. jan. 16. 14:40
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Egyaltalan miert kell a hazassaggal nevet valtoztatni? Mindenki marad az addig hasznalt nevevel. Ezen a neven szerzett diplomat, kezdett el kariert epiteni, esetleg ismert lett, barmelyik. A kesobbiekben eleg komplikalt egy nonek a lanykori neven szerzett diplomat, az elso ferj neven szerzett kitonteteseit es a masodik ferj neven levo szerzemenyeit igazolnia.Miert kell a no csak egy fugvenye legyen a ferfinak? tartsa meg o is a nevet es a feleseg is. Miert kell hosszu bizonyitasokba kezdeni, hogy Kovacsne, Anna dr ugyanaz mint szegedine, vagy kolos anna?

Tudom, hogy elsore latszodjen, mar a nevvel is ,hogy a holgy ferjezett, hogy a gyermeke nem "zabi" gyerek. De miert kell ez latszodjon? kinek mi koze hozza?

2016. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!