Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklés, ha nincs utód? Adott...

Öröklés, ha nincs utód? Adott egy házaspár. Gyermekük nem született. A férj meghalt, a feleség örökölte a közösen felépített ház másik felét is. A feleségnek is vannak testvérei és a férjnek is.

Figyelt kérdés
Ha a feleség is meghal, akkor csak az ő testvérei fognak örökölni, vagy örökölhetnek a férj testvérei is, mivel nincs gyermek?Annak idején a férj szeretett volna erről papírt íratni, mert ő már akkor attól félt, hogy a testvérek, nehogy kiforgassák a vagyonából a feleséget, mivel nincs gyermekük, de sajnos a kaszás gyorsabb volt :( .A házat teljesen 0-ról ők ketten építették közös erőből, nem támogatta őket senki.
2014. jan. 16. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a feleség testvérei örökölnek, mivel a férj tulajdonát örökléskor megkapta a feleség, az övé lett, vagyis a férj testvéreinek onnantól kezdve semmi köze hozzá. Az özvegy tulajdonát meg így a legközelebbi rokon(ok) örökölhetik.
2014. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tetro ***** válasza:

17.57

így így

2014. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a testvérek leszármazottai (gyerekei) lesznek a törvényes örökösök.
2014. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tetro ***** válasza:

18.18

hol olvastad ezt?

2014. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Feleség örököl utána az már az ő túlajoda, és azt akkor az ő testvérei öröklik.
2014. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"18.18

hol olvastad ezt?"


Sehol, hanem majdnem benne voltunk egy "rokon" felkarolásában és akkor volt erről szó, hogy rá akarta hagyni valakire, mindig azon nyavajgott, hogy ne testvére utódai örököljenek.


De az lehet, hogy rosszul tudom, nem zárom ki!


Azóta meg szerencsére nem is aktuális már mivel semmi pappírral mindenbe bele akart volna okoskodni, dönteni de mi nem hagytuk és felpukkadt! :)

2014. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is így sejtettem,de ma 2-en is elbizonytalanítottak,mert valakik meg pont így örököltek, mivel nincs utód , mindkét fél vérrokonai egyformán örökölnek...passz.Még a végén huszonezres ügyvédi felvilágosítás lesz a vége...
2014. jan. 16. 19:45
 8/18 tetro ***** válasza:

19.45

ha a feleség örökölte a férj házrészét, akkor ha a feleség meghal, akkor már a férj rokonai nem kapnak semmit, mert a férjnek már nincs semmije. ha a feleségnek csak egy hatod unokatestvére van, akkor is ő örököl, nem a férj testvérei.

2014. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Kusánok válasza:
A nő után (ha a szülei nem élnek), akkor a nő testvérei örökölnek. Ha valamelyik meghalt, akkor a testvér leszármazói lesznek az örökösök.
2014. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Megemlítettem volna az ági öröklést, de mivel ketten építették fel a házat, így nem aktuális. Minden a feleségé, és utána a testvéreié.
2014. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!